Cinnet’in Devamı Doctor Sleep’ten Gerilim Dolu Fragman

Stephen King’in neredeyse her yıl bir romanını beyaz perdede görmek mümkün. Dehşet sineması tutkunlarının şu anda vizyonda olan It: Kısım 2’den sonra gönlünü kazanacak bir haberimiz daha var. 1980’de Stanley Kubrick tarafından beyaz perdeye uyarlanan The Shining (Cinnet) sinemasının devamı geliyor. 

Doctor Sleep ismiyle uyarlanan sinemanın başrolünde Ewan McGregor yer alıyor. Birinci sinema ile devleşen aktör Jack Nicholson, böylelikle tahtını neslinin en savlı aktörlerinden birisine bırakmış görünüyor.

McGregor’un canlandıracağı karakter ise birinci sinemada bir çocuk olarak izlediğimiz Danny Torrance. Hasebiyle öykü bağında rastgele bir boşluk da gerçekleşmeyecek üzere görünüyor. Alışılmış bu Stanley Kubrick’in mirasını taşıyan Direktör Mike Flanagan’a da bağlı bir durum.

Filmde ayrıyeten Rebecca Ferguson’u The True Knor ismi verilen bir kümenin önderi olarak izleyeceğiz. Direktör nazaran Doctor Sleep her ne kadar kurgusal ve görsel açıdan The Shining’in izlerini taşıyacak olsa da başlı başına farklı bir öykü üzere izlenip anlaşılabilecek. Bunun, 39 yıl öncesindeki bir sinema şahaserini izlemeyen, fakat Stephen King sinemasına merak duyan izleyiciler için yapıldığını düşünüyoruz. 

Yine de şayet dehşet sinemalarına meraklıysanız The Shining’i Doctor Sleep öncesinde izlemenizi ve Kubrick tesiriyle yeni sinemaya gitmenizi tavsiye ederiz. Doctor Sleep, 8 Kasım 2019’da vizyonda olacak.

Doctor Sleep fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu