Avengers: Endgame Yönetmeninden Örümcek Adam Açıklaması

Disney ve Sony’nin ‘Örümcek Adam’ konusunda bir uyuşmazlık yaşadığının ortaya çıkması, serinin hayranlarından büyük reaksiyon görmüştü. Disney, gelecekte çekilecek Örümcek Adam sinemaları için yarı yarıya bir eş finansman sağlanmasını talep etmişse de Sony bunu kabul etmemişti. Ortaya çıkan finansal uyuşmazlığın sonucunda Örümcek Adam, Marvel Sinematik Evreni’nden çıkartılmıştı.

Avengers Endgame direktörü Joe Russo, Örümcek Adam’ı Marvel Sinematik Evreni’nden çıkarmanın “trajik bir hata” olduğunu belirtti.

“Trajik bir hataydı”

Oluşan bu uyuşmazlık üzerine Toronto Sun’a konuşan Joe Russo, sürecin gergin olduğunu belirtirken olaya mümkün olduğunca objektif yaklaşmaya çalıştığını lakin yeniden de ortaya çıkan sonucun büyük bir yanılgı olduğunu söyledi.

Joe Russo’ya sinemada eşlik eden kardeşi Anthony Russo da yaptığı açıklamalarda kusursuz bir tecrübe yaşadıklarını söylerken, Sony ve Disney’in bu birlikteliğinin bu kadar güç olacağını en başından bildiklerini ve bu ayrılığın da aslında kendilerini şaşırtmadıklarını belirtti.

Şimdi ne olacak?

Sony Pictues Lideri Tony Vinciquerra’nın geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalara nazaran Örümcek Adam’ın, Marvel Sinematik Evreni’ne dönmesinin artık mümkün olmadığı, “kapıların kapatıldığı” belirtildi.

Örümcek Adam hayranlarını ve Marvel sevenleri hayli üzen bu açıklamalar üzerine, birtakım kümeler Sony’nin protesto edilmesi gerektiğini söylerken kimileri ise Örümcek Adam’ın tek başına da çok düzgün olacağını söylüyor.

Başa dön tuşu