Cyberpunk 2077 Filmi İçin Oyunun Yapımcısından Açıklama

Belki de tüm vakitlerin en çok beklenen ve beklenti oluşturan oyunu Cyberpunk 2077 oldu. Zati yıllardır çıkışı bekleyen milyonlarca insan varken, E3 2019’da oyunun çıkış tarihi aktör Keanu Reeves tarafından duyuruldu. Oyunda da başat bir karaktere hayat veren Reeves, bu büyük transferle oyun dünyasının sinemayla kesiştiği destansı anlara bir yenisini eklemişti. 

Uluslararası oyun haber merkezlerinden Görüntü Games Chronicle, dev oyunun yapımcılarından Mike Pondsmith ile bir röportaj gerçekleştirdi. Pondsmith, açıklamalarında Cyberpunk 2077’nin bir sinema olacağına, aktör Keanu Reeves’in de başrolde oynayabileceğini ima etti. 

Pondsmith, “Film hakları konusunda şimdilik bir şey söyleyemiyorum. Lakin Keanu Reeves’in bu bahiste bağlayıcı bir tesiri var, her şeyi daha mümkün kılıyor.” açıklamasında bulundu. Favori sinema sinemasının Blade Runner olduğunu söyleyen Pondsmith, “Cyberpunk ile sizi de düşündüren tatlı bir yer edindik ve sizi boğmayacağız” dedi. 

Ayrıca yapımcının, oyunda Keanu Reeves üzere geniş çaplı bir tesir yaratacak öbür aktörler de yer alması konusunda soruları yanıtlamadığı söyleniyor. Açıkçası oyun o kadar büyüdü ki her an bir öbür sürprizle sinema sinemasından farksız bir oyun görebilir, diğer kült oyuncular da Cyberpunk dünyasında karşımıza çıkabilir.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PC, PS4 ve Xbox One platformları için çıkış yapacak. O tarihe kadar sinema tadında bir oyundan daha fazla ayrıntı görmeyi bekliyoruz. Sinemaya uyarlanma ihtimali için de Pondsmith’in açıklamalarıyla göz önünde tutuyoruz. 

Başa dön tuşu