Dead By Daylight’ın Filmi Geliyor

Arınma Gecesi serisinin yapımcısı olan Blumhouse, popüler korku hayatta kalma oyunu Dead by Daylight’ın filminin geleceğini açıkladı.

2019 itibariyle sinema ve televizyon sektörünün toplamından daha fazla kâra sahip olan oyun sektörü, kısa sürede herkesin bir pay kapmak istediği bir rekabet ortamında dönüştü. Tabii durum böyle olunca geçmişteki onlarca başarısız denemeye rağmen film şirketleri oyunları beyaz perdeye uyarlamaya başladı.

Özellikle The Last of Us’ın başarısının ardından oyunlardan uyarlama yapımlar yeniden yükselişe geçerken korku yapımlarıyla tanınan Blumhouse, Dead by Daylight’ın filmi üzerinden çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Başarılı bir korku filmi olabilir

Arınma Gecesi, M4gan ve Whiplash filmleriyle ünlenen Blumhouse Productions ve Korku Seansı, Mortal Kombat ve Anabelle filmleriyle tanınan Atomic Monster stüdyosunun ortaklaşa yürüteceği filmin oyunla benzer bir atmosfere ve hikâyeye (oyunun hikayesi mi varmış demeyin, evet var) sahip olacağı açıklandı. Ancak oyunda bulunan klasik korku filmi karakterlerinin yerine oyunun ilk çıkışında bulunan ve oyuna özel olan karakterlerin filmde karşımıza çıkacağı belirtildi.

Öte yandan filmin şu anda sadece fikir aşamasında olduğu ve yönetmeninin bile belli olmadığını belirten Blumhouse CEO’su James Dan, oyunun yapımcısı Behaviour Team tarafından bir mektup aldıklarını ve iki firmanın da oyunun atmosferinin “mükemmel bir korku filmi” için uygun olduğunu düşündüklerini açıkladı.

Uyarlandığı Oyundaki Orijinal Karakterlerle Alakası Olmayan 12 Dizi ve Film Karakteri

Filmin henüz fikir aşamasında olmasından dolayı Dead by Daylight’ın beyaz perdedeki yerini ne zaman alacağı şu anda belirsiz. Ancak bazı görüşlere göre film, 2024 yılının sonbaharında seyircilerle buluşabilir.

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/3/2/23622118/dead-by-daylight-movie-blumhouse-behaviour-interactive

Başa dön tuşu