Dikkat Netflix aboneliğiniz iptal edilebilir!

Tüm dünyanın koronavirüs pandemisi ile uğraş ettiği şu günlerde bedeli en çok artan şirketlerden birisi de Netflix oldu. Meskenlerine kapanan beşerler keyifli vakit geçirmenin yolunu Netflix’te buldu. Mevcut süreçte abone sayısını 182 milyonun üzerine çıkaran Netflix geçtiğimiz gün farklı bir karara imza attı.

Dikkat Netflix aboneliğiniz iptal edilebilir!

Alınan karar bağlamında hesabını etkin olarak kullanmayanların aboneliklerinin otomatik olarak iptal edileceği belirtildi. 1 sene boyunca hesabına 1 kez bile giriş yapmamış olan bireye aboneliğe devam edip etmeyeceğine yönelik bir mail gönderilecek. Bu mail’e karşılık gelmemesi halinde abonelik otomatik olarak sonlandırılacak.

Böylece Netflix’i faal olarak kullanmayan abonelerin boşuna fatura ödemelerinin de önüne geçilecek. Yani burada büsbütün kullanıcıları düşünen bir sistem kelam konusu. Netflix, açık bir biçimde bana boş yere para ödemeyin diyor. Açıkçası bu çok da alışık olmadığımız bir durum.

Netflix’ten yapılan açıklamada mevcut durumda bu biçim abonelerin sistemde yüzde 1 hisseye sahip olduğu belirtildi. Yani neredeyse 2 milyona yakın kullanıcı Netflix’i hiç kullanmadığı halde boşuna para ödüyor. Neresinden bakarsanız bakın bu büyük bir meblağ yapar.

Netflix bu paradan kullanıcıların çıkarlarını düşünerek vazgeçiyor. Nitekim de takdir edilesi bir davranış. Şayet siz de son 1 yıl içerisinde Netflix hesabınıza giriş yapmadıysanız aboneliğinizin iptal edilmemesi için en kısa mühlet içerisinde giriş yapmalısınız.

Başa dön tuşu