Disney+’ın ‘Hawkeye’ Dizisinin Logosu Açıklandı

Marvel Sinematik Evreni(MCU) karakterleri arasında orijinal Avengers grubunda yer alan Hawkeye’ın Disney+’ta yer alacak bir dizisi yapılacağı biliniyor. San Diego Comic Con 2019’da yapılan açıklamada dizinin logosu da ortaya çıktı.

Dizide Jeremy Renner’i bir defa daha Clint Barton/Hawkeye rolünde göreceğiz. Bu üretimde Barton, kendi selefi olan bir sonraki Hawkeye Kate Bishop’a kahramanlık işlerinin temellerini öğretecek.

Marvel’in açıkladığı logo, dizinin nasıl ilerleyeceğine dair aslında kıymetli bir ipucu barındırıyor. Yayımlandığı devrin en yeterli ana akım çizgi roman serileri ortasında bulunan, Matt Fraction’un 2012-2015 ortasında yazdığı mükemmel Hawkeye çizgi romanlarındaki logo, bu üretimin da logosunun temelini oluşturuyor. 

Kate Bishop dik başlı, hayli varlıklı bir aileden gelen, kendi bildiğini yapmaktan ve kendi doğruları uğruna çaba etmekten vazgeçmeyen genç bir bayandır. O periyotta meyyit olan Hawkeye’ın yerini alıp kendisine Hawkeye (Dişi-Hawkeye değil, She-Hawkeye değil, bayan Hawkeye değil, Hawkeye)  demeye başlamıştır. 

Disney+ dizisi bu karakteri, o seride karşılaştığımız daha gündelik ve yıkıcı sıkıntıları ekranlarımıza taşıyacak. Serideki üzere bir de pizzasever köpek bulmaları halinde küçük dizi muhtemelen tadından yenmeyecek. 

Dizinin yayın tarihi olarak 2021 yılının sonbaharı gösteriliyor. Kate Bishop rolünü kimin oynayacağına dair bir açıklama yok lakin 2021’e kadar epeyce uzun bir mühlet var. Çizgi romanlarda bu serinin akabinde kıymetli bir noktaya gelen ve Young Avengers (Genç Yenilmezler) üzere takımlara katılan Bishop’ın birebir başarıyı MCU’da da yakalayıp yakalayamayacağını göreceğiz. 

Sizce Hawkeye dizisi nasıl olacak?

Başa dön tuşu