Disney+’taki Marvel Dizileri, Filmleri de Etkileyecek

Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) geleceğine dair şu an için çok fazla şey bilinmiyor lakin Disney’in Marvel ile ilgili gelecek planları her neyse bunun büyük bir kısmını Disney+’ın kapsadığı kesin. Kevin Feige, Mashable’a verdiği röportajda MCU ile yayın platformu ortasında irtibat olacağını söyledi ve bunun daha evvel yapılmadığını lisana getirdi.

Marvel, daha evvel sinemaların ve dizilerin birbirine bağlı olacağını söylemişti. Bunun pazarlamasının yapıldığı birinci dizilerden bir tanesi Agents of S.H.I.E.L.D olmuştu fakat dizi ve film arasındaki etkileşim tek taraflı oldu. Sinemalar, dizileri etkilerken dizilerin sinemalara rastgele bir tesiri gözlemlenmedi.

Disney+ ile birlikte bu durum değişecek ve diziler de sinemaları etkileyecek ki hâlihazırda Marvel Sinematik Evreni'nde yer almış olan Loki, Scarlet Witch, Vision, Falcon ve Winter Soldier’ın Disney+’ta yayınlanacak olan dizileri üzerine çalışılıyor.

Feige de platformda yer alacak olan dizilerin yalnızca karakterin derinine inmesini değil birebir vakitte karakterde beklenmedik değişimler yaratmasını da umut ettiğini söylüyor. Verilen bu kelamların ve vaatlerin gerçeğe dönüşüp dönüşmediğini lakin Disney+ dizileri başladıktan sonra görebileceğiz.

Başa dön tuşu