Dünyanın en çok hasılat yapan 10 filmi!

Birbirinden farklı mevzu ve içeriğiyle her yıl binlerce film vizyona girmektedir. Kimi başarılı oyuncu takımıyla, kimiyse kusursuz kıssasıyla büyük ses getirmektedir. Bazı sinemalar ise yüksek gişe hasılatlarıyla dudak uçuklatmaktadır. 

Dünya üzerinde yayınlanmış ve yankı uyandırmış en güzel sinema filmleri genellikle büyük gişe başarısı elde eden sinemalar olarak bilinmektedir.

İşte tüm vakitlerin gelmiş geçmiş en fazla hasılat yapan 10 sineması;

1. Yenilmezler: Son Oyun – 2.791 Milyar Dolar

Yenilmezler serisinin 2019 yılında vizyona giren “Son Oyun” sineması, Marvel Comics’in muhteşem kahraman kümesi tarafından uyarlanmış bilim kurgu sinemasıdır. Direktörlüğünü Russo Biraderler’in yönettiği fantastik sinema, 2018 yılında vizyona giren “Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı” sinemasının devamı niteliğindedir. Toplam 356 milyon dolarlık bütçe harcanan sinema, 2.791 milyar dolarlık gişe hasılatıyla rekor kırmıştır.

2. Avatar – 2.788 Milyar Dolar

Avatar, 2009 yılında ABD’de çekilmiş fantastik bilim kurgu sinemasıdır. Sinemanın senaryosu Terminatör, Titanik ve Yaratık sinemalarının imalcisi olan James Cameron tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Üç boyutlu sinema tekniği ile çekilmiş sinemanın bütçesi 237 milyon dolar olarak açıklanmıştır. Tüm dünyada izlenime giren sinema, 2.788 milyar dolarlık gişe hasılatıyla rekor kırmıştır.

Başa dön tuşu