Game of Thrones, HBO’nun Rekorunu Kırarak Veda Etti

Game of Thrones dizisini sevebilir ya da nefret edebilirsiniz. Dizinin sahiden çok büyük bir kitleye ulaştığını ve son yılların en fenomen üretimi olduğunu ise inkar edemezsiniz, çünkü sayılar açık formda bunu gösteriyor.

Dizi, 19 Mayıs gecesi yaptığı finalle birlikte, en azından şimdilik ekranlara veda etmiş oldu. Dizinin final kısmı, HBO servisleri üzerinden 19,4 milyon kişi tarafından izlendi. Bu servislere HBO GO ve HBO Now platformları da dahil edildi. Bir evvelki rekor, dizinin bir evvelki kısmına aitti ve toplamda 18,4 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Dizi ayrıyeten televizyon tarihinin en çok izlenen kısmını unvanını da almış oldu. Game of Thrones’un son kısmını 13,6 milyon kişi televizyon başında izledi. Bir evvelki rekor, 13,4 milyon kişi tarafından izlenen The Sopranos 4. dönem birinci kısmı idi.

Game of Thrones’un final dönemi epeyce eleştirilmesine karşın 7. dönemden kısım başına 10 milyon defa fazla izlendi. Sekizinci dönemin kısım başına izlenme sayısı ortalamada 44,2 milyon oldu.

HBO, önümüzdeki günlerde yeni bir Game of Thrones belgeseli yayınlayacak. 26 Mayıs tarihli bu belgeselin ismi Game of Thrones’u yapmak olacak. 

Game of Thrones dizisi, ekranlara veda ederken son bir rekor daha kırıp o denli veda ederek, tahminen öykü manasında olmasa da istatistiksel manada tarihe geçmeyi başardı.

Başa dön tuşu