En iyi 10 Netflix orijinal filmi!

Dizi ve sinema izleme platformu Netflix’in en yeterli 10 orjinal sinemasını sizler için derledik.

Dizi ve sinema izleme platformu Netflix, yapımcılığını üstlendiği sinemaların sayısını artırırken kalite çıtasını giderek üst taşıyor. 

Netflix, bilhassa de son devirlerde birbirinden kaliteli birçok değerli sinemanın üretimine imza attığını belirtelim. Farklı cinslerde, farklı lisanlardaki Netflix orjinal sinemaları, şirketin yapımcılığa adım attığı 2015 yılından sonra kısa müddette sinema şenliklerinde, hatta ödül döneminde tesirli yarışçılar haline geldi.

Eğer Netflix‘in orjinal sinemaları ortasından hangisini izleyeceğinize karar veremiyorsanız ödüllü Netflix sinemalarıyla dolu listemiz ilginizi çekebilir!

Dünyaca ünlü direktörlere hayallerindeki projeleri gerçekleştirmek için imkan sağlayan, bağımsız sinemaların geniş kitlelere ulaşmasını kolaylaştıran Netflix, bugün 10 Oscar ödüllü Roma’dan, bir hafta sonu içerisinde izlenme rekoru kıran Bird Box’a kadar birçok sinemaya imza attı.

Aksiyon, tansiyon ve güldürünün yanı sıra kıymetli şenliklerde yarışabilecek kapasitede dram sinemalarına de yer veren platform, usta ve ünlü sinemacıların yanı sıra dünya sinemasının yükselen yeni direktörlerinin projelerine de takviye veriyor.

Geçtiğimiz yıl izleyicilerle buluşan The Irishman ve Marriage Story, 2019’un en uygun üretimleri ortasında sayıldı. Elbette birçok oyuncunun ve direktörün yer aldığı bu üretimlere milyonlarca dolar yatırım yapan Netflix, kimi vakit istediği kaliteye ulaşamıyor. Ancak Netflix‘in vakit içerisinde epeyce fazla gelişim gösterdiği kullanıcıları tarafından bilinen bir gerçek. Netflix yayınladığı dizi ve sinemalarıyla, yalnızca Türkiye’deki seyircileri değil bütün dünyayı ekran başına kilitlemeyi başarıyor.

Dilerseniz artık kelamı daha fazla uzatmadan, Netflix‘in en âlâ yepyeni sinemalarına daima birlikte göz atalım.

İşte en düzgün 10 Netflix orjinal sineması;

Ulussuz Canavarlar (Beasts of No Nation)

Ailesi iç savaş yüzünden paramparça olan Batı Afrikalı bir çocuk, paralı askerler birliğine katılmak zorunda kalır. O artık bir çocuk askerdir.

Başroldekiler: Idris Elba, Abraham Attah, Kurt Egyiawan

Okja

Dünya tatlısı dev bir yaratık ile onu büyüten Mija, hayvan hakları savunucuları, aç gözlü şirketler ve bilimsel etik kurallarının ortasında, çapraz ateşte kalır.

Başroldekiler: Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, An Seo Hyun

Önce Babamı Öldürdüler (First They Killed My Father)

Kızıl Kmerlerin Kamboçya’daki ani yükselişi ve vahim idaresi sırasında, 5 yaşında bir kız yürek burkan bir hayatta kalma savaşı verir.

Başroldekiler: Sreymoch Sareum, Kompheak Phoeung, Socheata Sveng

Başa dön tuşu