Michael Jackson’ın Filmi Geliyor

Beat It, Billie Jean, Smooth Criminal ve daha birçok müziğiyle akıllara kazınan müzikçi Michael Jackson, Haziran 2009’da hayatını kaybetmişti. “Popun kralı” olarak nitelendirilen sanatçı, vefatının üzerinden yıllar geçmesine karşın hala milyonlarca insan tarafından dinlenmeye devam ediyordu.

Şimdi ise ABD’li müzikçinin hayranlarını sevindiren bir gelişme yaşandı. Gelen bilgilere nazaran Michael Jackson’ın hayatını anlatacak bir biyografi filmi geliyor. Lionsgate imzalı olacak sinema, Training Day, The Equalizer, Southpaw, The Magnificent üzere birçok üretimin direktörü Antoine Fuqua tarafından yönetilecek.

Çekimler bu yıl başlıyor

Michael Jackson’ın hayatını derinlemesine inceleyecek sinemanın çekimleri bu yıl içinde başlayacak. Üretimin senaristliğini ise Skyfall sinemasının müelliflerinden olan John Logan üstlenecek. Üretimci tarafında ise Oscar ödüllü The Departed, The Aviator, Hugo ve Bohemion Rhapsody üzere başarılı sinemalarda yer alan Graham King’i göreceğiz.

Henüz ne vakit vizyona gireceği muhakkak olmayan sinema, sanatkarın tüm vakitlerin en düzgün şovmenlerinden biri olmasını sağlayan ikonik performansları da dahil olmak üzere hayatının tüm yönlerini keşfedecek. Gladiator, The Aviator ve Hugo sinemalarıyla üç Oscar adaylığı kazanan John Logan’ın kaleminden olacak olmasının da büyük heyecan yarattığını söyleyebiliriz.

Oldukça tezli bir yapım grubuna sahip olan Michael Jackson sinemasının oyuncu takımında kimlerin yer alacağı konusunda ise şimdi bir bilgi paylaşılmadı.

Başa dön tuşu