GoT Yıldızları, Final Bölümü Hakkındaki Soruları Cevapladı

San Diego’da düzenlenen Comic-Con’daki panele katılan HBO’nun fenomen dizisi Game of Thrones’un oyuncuları, dizinin finaline dair soruları yanıtlarken birtakım teorileri çürüttüler ve dizinin tartışmalı finaline dair kendi fikirlerini sundular. İşte panele katılan oyuncuların gelen sorulara karşılıkları.

Jon, Arya’nın Night King’i öldürebilmesi için mi ejderhanın dikkatini dağıttı?

Sorunun en kısa karşılığı, hayır. Arya karakterini canlandıran Maisie Williams, Arya’nın, Night King’i tek başına öldürdüğünü söyledi. Williams, soruya karşılık olarak “Bunu, tek başına halletti. Rastgele birinin katkısından kelam edeceksek bu, Melisandre olur. Arya’nın umudu neredeyse büsbütün bittiğinde ne yapması gerektiğini biliyordu. Uzun mühlet yalnız başına kaldıktan sonra Arya’nın artık kaybedeceği bir şey vardı. Ailesiyle birlikte geri dönmek, onu korunmasız hâle getirdi. Yani bu işin halledilmesinde birisinin yardımı dokunduysa ‘kahverengi gözler, yeşil gözler, mavi gözler’ sözlüyle bu Melisandre’dir” dedi.

Cersei kurtulamasaydı da Jamie kurtulsaydı, Brienne ile mi birlikte olurdu?

Jamie Lannister karakterini canlandıran Nikolaj Coster-Waldau “Jamie ve Brienne, sonsuza kadar bir arada olurdu” dedi. Waldau, “Onun (Jamie) omuzlarında çok fazla yük vardı, bence o (Brienne) bunu aşar ve ‘hayır, hayatıma devam etmeliyim’ der” tabirlerini kullandı.

Nikolaj Coster-Waldau, Jamie’nin vefatı konusunda ise “Sonunun Cersei’nin kollarında gelmesi, karakter için harikaydı” dedi. Cersei’yi canlandıran Lena Headey ise Cersei’nin sonunu beğenmediğini tabir etti.

İntihar etmeseydi Davos, Melisandre’yi öldürür müydü?

Ser Davos, bilhassa Shireen Baratheon’un vefatı sonrası yıllarca Melisandre’den intikam almak istemişti. Karakteri canlandıran Liam Cunningham, soruyla ilgili olarak “Sahneye hazırlanırken başımdaki sorulardan bir tanesiydi. Emin değilim. Davos, vicdanlı birisi olarak betimlenmişti ve onu, birilerini öldürürken görmediniz. Bence öldürmek isterdi fakat öldürsün ya da öldürmesin onun insaniyeti ön plana çıkardı. Öldürmesi için oburunu tuttuğunu düşünmek hoşuma gidiyor” dedi.

Bran aslında makûs mü? Final dönemindeki olayları tahta çıkabilmek için manipüle etti mi?

Karakteri canlandıran Isaac Hempstead Wright, hayranlar tarafından ortaya atılan Bran’in final dönemindeki olayları tahta geçebilmek için manipüle ettiği tarafındaki teoriye inanmadığını söyledi. Bran’in gelecekte ne olduğunu tek başına bilmediğini düşünüyorum diyen Hempstead “Bran’in gelecek görüleri çok net değildi” sözlerini kullandı.

Final kısmındaki su şişesini John Bradley mi oraya koydu?

Kahve bardağının unutulmasından sonra final kısmında kurulan kurulda unutulan su şişesi de toplumsal medya platformlarında hayli dalga konusu olmuştu. Samwall Tarly karakterini canlandıran John Bradley, soruyla ilgili olarak “Bunu çokça kere düşündüm. Ben sağ elimi kullanıyorum. Suyu sağ elimle içiyorsam, şişeyi sağ tarafıma koyardım lakin şişe sol tarafımdaydı. Adımı temizlemeye çalışmıyorum fakat bunun için gereğince suçlandığımı düşünüyorum. Eğer bensem tahminen de İspanya’da o kadar da ağır olmayan bir kostüm vermeleri gerekirdi” dedi.

Başa dön tuşu