En iyi Netflix filmleri

Dizi ve sinema izleme platformu Netflix, bilhassa de son periyotlarda birbirinden kaliteli birçok değerli sinemanın imaline imza attığını belirtelim. Farklı çeşitlerde, farklı lisanlardaki Netflix orjinal sinemaları, şirketin yapımcılığa adım attığı 2015 yılından sonra kısa müddette sinema şenliklerinde, hatta ödül döneminde tesirli yarışçılar haline geldi. Eğer Netflix’in özgün sinemaları ortasından hangisini izleyeceğinize karar veremiyorsanız ödüllü Netflix sinemalarıyla dolu listemiz ilginizi çekebilir!

Dünyaca ünlü direktörlere hayallerindeki projeleri gerçekleştirmek için imkan sağlayan, bağımsız sinemaların geniş kitlelere ulaşmasını kolaylaştıran Netflix, bugün 10 Oscar ödüllü Roma’dan, bir hafta sonu içerisinde izlenme rekoru kıran Bird Box’a kadar birçok sinemaya imza attı. En yakın vakitten örnek verecek olursak şayet; mesela geçtiğimiz yıl izleyicilerle buluşan The Irishman ve Marriage Story, 2019’un en âlâ üretimleri ortasında sayıldı. Elbette birçok oyuncunun ve direktörün yer aldığı bu üretimlere milyonlarca dolar yatırım yapan Netflix, kimi vakit istediği kaliteye ulaşamıyor. Ancak Netflix’in vakit içerisinde epey fazla gelişim gösterdiği kullanıcıları tarafından bilinen bir gerçek. Netflix yayınladığı dizi ve sinemalarıyla, yalnızca Türkiye’deki seyircileri değil bütün dünyayı ekran başına kilitlemeyi başarıyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan IMDb puanlarına nazaran derlemiş olduğumuz en âlâ Netflix sinemalarına daima birlikte göz atalım. Netflix platformunda yer alan ve birçok sinemasever tarafından tam not alan birbirinden etkileyici ve sürükleyici Netflix sinemalarını listemizde bulabilirsiniz.

İşte IMDb puanlarına nazaran en güzel Netflix sinemaları;

Black Mirror: Bandersnatch – 2018 (Puanı 7.2)

1984’te genç bir programcı, karanlık bir romanı bilgisayar oyununa uyarlarken gerçekliği sorgulamaya başlar. Aklın sonlarını zorlayan, birden çok sona sahip bir öykü.

Başroldekiler: Fionn Whitehead,Will Poulter,Craig Parkinson

Private Life – 2018 (Puanı 7.2)

Çocuk sahibi olmaya çalışan kırklı yaşlardaki bir çiftin neredeyse tüm seçenekleri tükenmiştir. Ta ki ziyarete gelen üvey yeğenleri onlara yeni bir umut verene kadar.

Başroldekiler: Paul Giamatti,Kathryn Hahn,Kayli Carter

The Fundamentals of Caring – 2016 (Puanı 7.3)

Bu etkileyici dostluk güldürüsünde, engelli bir genç ve bakıcısı değişik şeyler görmek için bir seyahate çıkarlar, lakin sonunda umudu ve dostluğu keşfederler.

Başroldekiler: Paul Rudd,Craig Roberts,Selena Gomez

Başa dön tuşu