En iyi Quentin Tarantino filmleri

Yarattığı kendi şekline has hayranlara sahip direktör Quentin Tarantino’nun en hoş sinemalarını sizin için sıraladık.

Quentin Jerome Tarantino, Amerikalı sinema direktörü, oyuncu ve iki Oscar ödüllü bir senarist. Tarantino sinemalarının kendine has bir gücü ve konusu olur. Direktörün takipçileri genelde Tarantino sineması izlediklerinde ne bekleyeceklerini biliyorlar. Direktörün fimleri genelde doğrusal olmayan hikaye akışı, diyalogları ve kanlı şiddet sahneleriyle ön plana çıkıyor. Tarantino sinemalarıyla klişe Amerikan sinemalarına yeni bir soluk getirmişti.

Tarantino’nun en çok sevilen sineması diyince karşımıza birinci olarak Pulp Fiction çıkıyor. Ucuz Roman olarak çevirilen bu sinemada Tarantino’nun sinemasında bulabileceğiniz tüm öğeler mevcut. Sinema, doğrusal olmayan diyaloglar, şiddet ve şok edici olaylarla dolu. Bunların hepsinin sürükleyici bir ganster olayıyla birleştiğini düşünün. Pulp Fiction, IMDB’den 8,9 puan alarak Tarantino’nun en sevilen sinemaları ortasında üst sıralarda karşımıza çıkıyor.

Tarantino’nun bir başka sevilen sineması ise Django Unchained. Leanorde Di Caprio ve Jamie Foxx üzere ünlü isimlerin yer aldığı sinema, direktörün en sevilen sinemaları ortasında birinci beşe girer. Sinemada köle rolüyle ünlü oyuncu ve müzikçi Jamie Foxx karşımıza çıkıyor. Sinema, Köle Django’nun Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz ile yolunun kesişmesiyle başlıyor. Buradna itibaren klasik Tarantino elementeriyle dolu sinema IMDB’den 8,4 almış.

Tarantino sinemaları ortasında bir başka ilgi çeken imal ise Soysuzler Çetesi. Brad Pitt ve Michael Fassbender üzere isimlerle ön plana çıkan sinema Alman kuşatması devrinde Fransa’da güç vakitler geçiren bir aileye odaklanıyor. Savaştan hasar gören sivillerden yalnızca biri olan Shosanna, ailesinin canice öldürülmesine şahit oluyor Shosanna, Teğmen Raine ve Alman aktrisin yolları, Shosanna’nın işlettiği bir sinema salonunda kesişiyor. Sinemanın IMDB puanı ise 8,3.

Başa dön tuşu