Expanse’in 4. Sezonu, Gezegenlerin Problemlerini Anlatacak

Expanse dizisinin hayranları New York Comic Con'da birinci kısmı gösterildiğinde, dördüncü dönemini görmüş oldu. Gösteriyi takiben Amazon Prime Görüntü yesyeni bir fragman ve afiş yayınladı. Ayrıyeten hayranlara kıssanın bir sonraki kısmında ne olacağına dair birkaç ipucu verdi.

Dördüncü dönem, Rocinante'nin mürettebatının Ring Kapısı'nın ötesinde yeni dünyalar keşfetme misyonunun Birleşmiş Milletler tarafından verilmesiyle başlıyor. İnsanlığa, binlerce Dünya gibisi gezegene erişim müsaadesi veriliyor. Toprak üzerindeki hengame Dünya, Mars ve Belt'ten oluşan muhalif milletler ortasında daha da fazla tansiyon yaratıyor.

Ilus, doğal kaynaklar bakımından güçlü olan bu yeni gezegenlerin birincisidir. Bu gezegen yerleşim için uygun üzere görümektedir. Uzun müddettir meyyit olan bir yabancı uygarlığın kalıntılarına da sahiptir ve eski yerleşimcilere ne olduğuna dair bir gösterge yoktur. Dünyalılar, Marslılar ve Beltliler evvel Ilus'u sömürgeleştirmeye çalışır ancak onları bekleyen daha büyük tehlikelein farkında değillerdir.

Dördüncü Dönem Fragmanı:

Geçen yıl SyFy diziyi iptal ettikten sonra Amazon, Expanse dizisini almış, yani 'kurtarmıştı'. Hayranlar en sevdikleri karakterleri dördüncü dönemde yeni maceralarda görecek. Birebir zamanda Amazon diziyi şimdiden beşinci dönem için onayladı. Expanse'nin dördüncü dönemi 13 Aralık 2019'da Amazon Prime Video'da başlayacak.

Başa dön tuşu