Iron Fist’in Yıldızı Jessica Henwick, Matrix 4’te Oynayacak

Yönetmenliğini Lana Wachowski’nin yapacağı Matrix 4’ün oyuncu takımı şekillenmeye başladı. Dünkü haberimizde, How I Met Your Mother'ın yıldızı Neil Patrick Harris’in yeni Matrix sinemasına rol alacağını sizlerle paylaşmıştık

Variety’nin sayfalarına taşıdığı habere nazaran, Matrix 4’ün oyuncu takımına katılan son isim Jessica Henwick oldu. Daha evvel Game of Thrones ve Kayıp Hazine üzere üretimlerde rol alan İngiliz aktris, son olarak Netflix’te yayınlanan Marvel Sinematik Kainatı (MCU) dizisi Iron Fist’te hayat verdiği Colleen Wing karakteriyle karşımıza çıktı. 

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, orjinal üçlemede canlandırdıkları karakterlere geri dönecekler. Sinemanın öbür başrolü Yahya Abdul-Mateen II’nin yanı sıra Neil Patrick Harris ve Jessica Henwick’in Matrix 4’teki rolleri şimdi belirli değil.

Geçtiğimiz ağustos ayında Warner Bros., dördüncü bir Matrix sinemasının geleceğini resmi olarak açıklamıştı. Matrix 4’ün direktör koltuğunda, orjinal üçlemeyi kardeşi Lilly Wachowski ile birlikte yöneten Lana Wachowski oturacak. Sinemanın senaryosunu ise Lana Wachowski, Aleksandar Hemon ve David Mitchell üçlüsü kaleme alıyor. Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures tarafından beyaz perdeye taşınacak olan Matrix 4’ün çekimlerine 2020 yılında başlanması bekleniyor. 

Başa dön tuşu