Fantastik Dörtlü, MCU’ya Nasıl Dahil Edilebilir?

Marvel'ın gezegen yiyen makûs adamı Galactus’un, Marvel Sinematik Evreni’nde yer alacağına dair dedikodular dolaşmaya başladı. Doğal olarak Galactus telaffuzları, sinemada pek de fazla parlak izler bırakmayan Fantastik Dörtlü'yü de gündeme getirdi.

Birçok bireye nazaran Galactus’u Marvel Sinematik Evreni’ne sokmak, Fantastik Dörtlü'nün de bu kozmosa dâhil edilmesi için kusursuz bir yol. Gelin mevzuyu ayrıntılarıyla inceleyelim.

Marvel, hâlihazırda üç faz geçtikten sonra Fantastik Dörtlü'yü MCU’ya dâhil etmek için neler yapmalı?

  1. Bu kahramanların güçlerini nasıl kazandığını makul bir biçimde açıklamalı. Hâlihazırda bu karakter var olarak kabul edilecekse de neden şimdiye kadar ortaya çıkmadıkları anlatılmalı.
  2. Kirby’nin Fanstastic Dörtlü'sü ile daha çağdaş bir versiyonu olan Brian Michael Bendis ve Jonathan Hickman’ın versiyonu hakikat bir biçimde harmanlamalı.
  3. Süper kahraman, bilim kurgu, aile, drama ve güldürü ögelerini barındıran bir kıssa ortaya çıkarmalı.

Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’de yaşananlar sayesinde Galactus, tüm bunları karşılayabilecek bir karakter.

Bir hayran fikri ise kabaca şöyle:

Thanos’un Infinity Gaunlet’i ele geçirmesi ve kullanması, daha sonra birebir şeyi Avengers takımının yapması; galaktik bir tehlike ya da güç olduğuna dair kimi sinyaller verir. Daha sonra Galactus, büyük bir güce sahip olan Dünya’nın sinyallerini alır.

Galactus, eski kozmosta Büyük Patlama’dan evvel vardır ve kendisi, Marvel’ın çoklu kozmosları ortasında geçiş yapabilmektedir. Galactus, Infinity Saga’da yaşanan olaylar sonrası MCU’ya çekilir lakin tek başına da gelmez. Galactus, kozmik bir yıkıcı haricinde gizemli boyutlararası bir avcı olan The Maker’dan oburu değildir.

Ardından The Maker, MCU’daki kahramanlara kendisini tanıtır ve kendi takımının Galactus’u durdurmakta başarısız olduğunu zira Reed’in aygıtında kimi yanlış hesaplamalar yapıldığını söyler. Bunun sonucunda da ailesiyle birlikte kendi Dünya’sının yok edildiğini belirtir. Dünya’da da Fantastic Dörtlü'ye muhtaçlık duyan The Maker, bu takımın burada var olmadığını öğrenir.

Hikâyenin finali olarak da The Maker’ın bu öyküsünün bir palavradan ibaret olduğu, Reed berbata döndükten sonra kendisini terk ettikleri ortaya çıkar.

Başa dön tuşu