Game of Thrones finalinde su şişesi skandalı!

Final dönemiyle hayranlarını hayal kırıklığına uğratan dizi, bu sabaha karşı yayımlanan son kısmıyla ekrana veda ederken, finale tekrar bir sahnede unutulduğu düşünülen su şişesi damga vurdu.

Game of Thrones finalinde su şişesi skandalı!

ABD’nin HBO kanalında yayınlanan dizinin bir sahnesinde Samwell Tarly’nin ayaklarının ardında bir su şişesi görüldü. Bir diğer şişe ise Sir Davos Seaworth’ün ayaklarının tabanında belirdi.

HBO daha evvelki kahve bardağı olayıyla ilgili bir açıklama yapmıştı ve bunun bir kusur olduğunu açıklamıştı. Dizinin final döneminin dördüncü kısmında de Arya Stark’ın zaferini kutlamak üzere bir ortaya gelen ve kadeh kaldıran kahramanların masasında kahve bardağı vardı. 

a water bottle in King’s Landing!! #got #gameofthronespic.twitter.com/mwGQlsLwnh

— Beth (@bethisloco) 20 Mayıs 2019

Daenerys Targaryen’in önünde duran bardak pek çok çekimde görülüyordu.

HBO, bardağın ‘yanlışlıkla’ sahnede görüldüğünü kabul etti lakin olay Starbucks’a yaradı. Her ne kadar bardak Starbucks’a ilişkin olmasa da, birinci akla gelen marka olduğu için şirket 2.3 milyar dolarlık bir reklam ve tanıtım yaptı. 

Şimdi televizyon izleyicileri tıpkı yanılgının ünlü su markaları Evian ve Fiji’ye yarayıp yaramayacağını merakla takip ediyor. Birtakım kullanıcılar final dönemine özensiz yaklaşıldığı gerekçesiyle dizi yöneticilerini suçlarken, bu türlü bir üretimde peş peşe yapılan bu stil yanılgıların kabul edilemeyeceğini savundu.

Başa dön tuşu