4 Ekim haftası vizyona giren filmler!

Hareket Sekiz
Film, Rus mafya önderinin peşinde düşen üç polis memurunun kıssasını husus alıyor. Bu vakte kadar rastlantısal muvaffakiyetler elde eden polis memurları Bünyamin, Reşat ve Kazım’ın güçlü bir vazifesi vardır. Rus mafya başkanı Zolka, büyük bir kaçakçılık peşindedir. Zolka, bor madenini, özel bir silahta kullanılması için Türkiye’den yurt dışına kaçırmayı planlamaktadır. . Rus mafyasının alt etmekle görevlendirilen Bünyamin, Reşat ve Kazım, kendilerini güçlü bir maceranın içinde bulurlar.

Joker
Film, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatını husus alıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Daima bir bağ kurma arayışında olan Arthur, ömrünü taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy ismiyle çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ama ne yazık ki maruz kaldığı zorbalıklar, onun gittikçe toluma muhalif bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş ruhsal olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir müddet sonra kendisini Gotham Şehri’nde cürüm ve kaosun içinde bulur.

Kısacası sinemada Arthur’un, vakitle kendi kimliğinden uzaklaşarak, Joker karakterine nasıl büründüğüne şahit olacağız.

Kral Şakir “Korsanlar Diyarı”
Filmde, tarih öncesine ilişkin dev bir yaratık, okyanusun en derin yerinden çıkar ve kente hakikat yaklaşmaya başlar. Canavarı yenebilecek tek güç altın bir savaş topudur. Şakir ve ailesi bu topu bulmak üzere yola çıkar, lakin işler zıt masraf ve Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki gizemli bir kürenin içine hapsolurlar. Hapsoldukları yer ise korsanların kol gezdiği, canavarların yaşadığı fantastik bir kozmosun ta kendisidir.

Kuşatma Yedi Uyuyanlar
Film, vatanı için her şeyi yapmaya hazır olan eski bir askerin, vatanı üzerinde oynanan oyunları bozmak için girdiği çabayı mevzu almaktadır. Turan, Türk İrtibat Timi subayıdır. Kendisine verilen güçlü vazifelerin başarıyula üstesinden gelen Turan, bu sefer vefat kalım savaşıyla karşı karşıyadır. Vatanı uğruna her şeyi yapmayı göze alan Turan, kaos baronlarının kurdukları büyük komploya karşı güçlü bir gayrete girişir. Bu sırada yıllar sonra tekrar ortaya çıkan Nemesis isimli terör örgütünün karşısına derin milletin evlatları “Yedi Uyuyanlar” çıkacaktır.

Başa dön tuşu