Game of Thrones için toplanan imza 500 bini aştı!

Game of Thrones dizisinin son döneminin tekrar çekilmesi talebiyle başlatılan kampanyada dün 380 binin üzerinde olan imza sayısı 500 bini aştı.

Game of Thrones için toplanan imza 500 bini aştı!

Game of Thrones dizisinin son kısımlarının, izleyicilerinin bir kısmı üzerinde yarattığı hayal kırıklığı sonrası, sekizinci dönemin yine çekilmesi için internet üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı. Dizinin imalcisi olan HBO’ya yapılan davete, 500 binden fazla izleyici imza verdi.

George RR Martin’in kitabından uyarlanan ve yaklaşık 10 yıldır süren dizinin son dönemi, geniş bir hayran kitlesinin yansısını topladı. 

Change.org sitesi üzerinden, dizinin sondan bir evvelki kısmı sonrası başlatılan imza kampanyası ile son dönemin “becerikli muharrirler tarafından” yine senaryoya dökülmesi ve çekilmesi isteniyor. Kampanyaya imza verenler, dizinin senaristleri David Benioff and DB Weiss’ın da “acı verici bir biçimde yeteneksiz olduklarını kanıtladıklarını” görüşünü paylaşıyor.

Hikayenin yaratıcısı olan Martin’in, son kitabı “The Winds Of Winter”ı hala yazıyor olması nedeniyle, senaristler diziyi, kendi hayal güçleri ile sonlandırıyor. İmza kampanyası metninde, “Bu seri manalı bir finali hakediyor. Beklentilerimi karşıla ve bunu yap HBO” tabirleri yer alıyor. Kampanya metnine imza verenlerin yorumları ise epey tenkit içeriyor.

Son dönemin “aceleye getirildiği”, “yazarın, yaratıcılığına saygısızlık yapıldığı” ve serinin sekiz dönemine yayılan karaker evrimlerinin “bir anda tuvalete atıldığı” görüşleri lisana getiriliyor. İmzacılardan biri, “Son dönem, seri boyunca geliştirilen her şeyi, aceleye getirilmiş anlatım ve özensizlikle darmadağın etti.” diyor.

Ancak imza sayısı, her ne kadar bir milyona gerçek ilerliyor olsa da, her kısmı yaklaşık 15 milyon dolara mal olan dizinin, HBO tarafından yine çekilmesi ihtimal dahilinde görülmüyor. Tüm tenkitlere rağmen, HBO’nun son açıkladığı sayıya nazaran, 18.4 milyon kişi, dizinin son kısmını bu platform aracılığı ile izledi.

Dizinin son kısmı, Amerika’da Pazar gecesi, Avrupa’da ise Pazartesi sabaha karşı yayınlanacak.

Başa dön tuşu