Game of Thrones Dizisinde Bu Kez de Su Şişesi Unutuldu

Game of Thrones dizisi çok büyük bir hayran kitlesine, bu kitlenin beklentilerini karşılayamayan iki muharrire ve sete dışarıdan bir şey getirmemesi gerektiğini bilmeyen oyunculara sahip fenomen bir dizi olarak 19 Mayıs’ta final yaptı. Dizinin final kısmında bu sefer unutulan şey ise bir su şişesi oldu.

HBO’nun fenomen dizisinde iki su şişesi ekrana geldi ve seyircilerin dikkatini üzerinde topladı. Birinci şişe, Samwell Tarly’nin ayaklarının gerisinde yer alıyordu. Bir öbür şişe ise Davos Seaworth’ün ayaklarının tabanında ortaya çıktı.

HBO, daha evvel de kahve bardağının unutulmasıyla gündeme gelmişti. Pek çok kişinin reklam olarak gördüğü o olayın bir yanılgı olduğu açıklanmıştı. Bunun yanılgı olup olmaması, Starbucks’ın fırsattan istifade 2,3 milyar dolarlık bir reklam ve tanıtım yaptığı gerçeğini değiştirmiyor.

Şimdi izleyiciler, sinemada yer alan Evian ve Fiji isimli su markalarının da emsal bir tanıtım yapıp yapmayacağını merak ediyor. Şişeli su pazarında büyük bir rekabet yaşanıyor ve bu firmalar hiçbir reklam fırsatını atlamıyor. Altın küre mükafatlarını hatırlayanlar, Fiji kızının nasıl bütün ünlü fotoğraflarının modülü olduğunu da hatırlayacaktır.

Bazı kullanıcılar, HBO’yu son dönemde özensiz olmakla, hatta özensiz olmayı yeni bir boyuta getirip amatör yanılgıları yapmakla suçluyorlar. Genel bir kitle ise, bu türlü bir üretimde daima olarak bu yanılgıların yapılmasının kabul edilemeyeceğini belirtiyor.

Game of Thrones dizisi, sekizinci ve final dönemini 19 Mayıs gecesi yayınlanan kısımla tamamlamış oldu. İnternette 1 milyondan fazla kişi, son dönemin tekrar çekilmesi için imza topladıysa da bu türlü bir şeyin gerçekleşme ihtimali çok düşük. (‘Bu adamlara Star Wars’ı yaptırmayın’ diye bir imza kampanyası daha tesirli ve daha cezalandırıcı olurdu.)

Bakalım Game of Thrones dizisinin imalcileri bu kere nasıl bir açıklama yapacaklar.  

Başa dön tuşu