Gelmiş geçmiş en iyi 20 Netflix Filmi!

Kendimizi konutlarımıza hapsettiğimiz şu korona günlerinde, yapılacak en düzgün şeylerden biri de sinema izlemek olsa gerek. Elbette her sinema cinsinin de farklı bir tadı var ve sinema severler bu manada epey seçici. Sizler de sinema seçme konusunda kararsızsanız, meraklanmayın bu bahiste sizlere yardımcı olacağız.

Tabiki sinema denildiğinde akla birinci gelen platformlardan biri de, bilhassa de son devirlerde birbirinden kaliteli birçok değerli sinemanın üretimine imza atmakta olan online dizi ve sinema izleme platformu Netflix geliyor.

Farklı tiplerde, farklı lisanlardaki Netflix orjinal sinemaları, şirketin yapımcılığa adım attığı 2015 yılından sonra kısa müddette sinema şenliklerinde, hatta ödül döneminde tesirli yarışçılar haline geldi. Eğer Netflix‘in özgün sinemaları ortasından hangisini izleyeceğinize karar veremiyorsanız ödüllü Netflix filmleriyle dolu listemiz ilginizi çekebilir! 

Netflix filmlerine yer verdiğimiz listemizde tüm zamanların en çok izlenen yapımları yer almakta. Ayrıca Netflix yepyeni sinemalarından oluşan listemizi hazırlarken, sinema seçimlerinizde kolaylık sağlaması için, sinemaları IMDb puanlarına nazaran sıraladık.

İşte gelmiş geçmiş en düzgün 20 Netflix sineması;

1- Roma

IMDb: 7,9
Oscarlı direktör Alfonso Cuarón, Meksiko’nun 1970’lerdeki siyasi kaos ortamında, bir konutta hizmetçi olarak çalışan bir bayanın canlı ve duygusal bir portresini sunuyor.

2- Ulussuz Canavarlar (Beasts of No Nation)

IMDb: 7,8
Ailesi iç savaş yüzünden paramparça olan Batı Afrikalı bir çocuk, paralı askerler birliğine katılmak zorunda kalır. O artık bir çocuk askerdir.

3- Rüzgâri Dizginleyen Çocuk (The Uzunluk Who Harnessed the Wind)

IMDb: 7,5
Bir fen bilgisi kitabından esinlenen 13 yaşındaki William Kamkwamba, Malavi’deki köyünü kıtlıktan kurtarmak için bir rüzgâr türbini inşa eder. Gerçek bir kıssa.

Başa dön tuşu