Yeni Mortal Kombat Filmi, 18+ Fatality’lere Sahip Olacak

Vahşet ögeleri sebebiyle dünyayı kasıp kavuran dövüş oyunu Mortal Kombat, yeni bir sinema eforu içerisine girmiş durumda. Her şey yolunda giderse 2021 yılında hayranlarıyla buluşacak olan sinemanın çekimlerinin yakın vakitte başlanacağı söyleniyor.

Serinin birinci sineması olmayacak olan Mortal Kombat, evvelki sinemanın başaramadığı bir mevzu üzerine odaklanmış üzere görünüyor. Bu kadar tanınan olmasını sağlayan şiddet ve vahşet ögelerini içerisinde çokça barındıracak olan Mortal Kombat, Scorpion ve Sub-Zero'nun alışık olduğumuz hengamesini tüm korkunçluğuyla beyaz perdeye aktaracak.

Filmin senaristi Greg Russo'nun açıklamalarına nazaran en sonunda Johnny Cage'in birini vefatına dövdüğünü izleyebileceğiz. Öteki kaynaklar, sinemanın 18+ olacağına dair kimi söylentilerde aslında bulunmuştu ve senarist Russo, Mortal Kombat'ın 18+ olacağını ve içerisinde sağlam fatality'leri barındıracağını onayladı.

Mortal Kombat sinemalarında karakterlerin öldüğüne tanıklık etsek de hiçbir vakit oyundaki kadar yabanî bir sahneyle karşılaşmamıştık. Russo, Twitter'da yaptığı açıklamayla birlikte sinemanın midenizi kaldıracak fatality'lerle geleceğini belirtti.

Haberi verirken sinemada kimlerin bulunacağı ya da hangi fatality'leri göreceğimize dair bilgiler vermeyen Greg Russo, bunu öğrenmek için bekleyip görmemiz gerektiğini belirtti.

Mortal Kombat'ın yeni sineması, 5 Mart 2021 yılında beyaz perdeye taşınacak. Aquaman ile Süratli ve Öfkeli sinemalarına direktörlük yapan James Wan sinemada üretimci vazifesini üstlenirken Simon McQuoid, sinemanın ticari yöneticisi rolünü üstlenecek. Oyuncu takımına dair bir bilgi bulunmayan sinemada sadece Sub-Zero'nun Joe Taslim tarafından canlandırılacağı biliniyor.

Başa dön tuşu