Görsel Efektleri Göz Kanatan The Cats’ten İlk Fragmanı Geldi

Modern görsel efektler, sinema dalında pek çok şeyi değiştirmiş durumda. Artık kimse pratik görsel efektler yapmıyor, kimse set inşa etmiyor. Bir yeşil perde önünde bir şeyler yapan oyuncular, daha sonra kalkıp konutuna gidiyor, gerideki dünyayı grafik sanatkarlar yerleştiriyor. 

Gelelim the Cats, yani Kediler’e. Bu hayli meşhur müzikalin öyküsü şudur: Jellicle isimli kedi kabilesi, her yıl toplanıp ‘yeniden doğacak’ bir üye seçerler. Bu seçim süreci sırasında ortalık biraz karışır. Müzikleri çok popülerdir. Haliyle bu yapıtın sinema uyarlaması, bol ölçüde görsel efekt içerecektir. Ne yazık ki efektler istenilen düzeyde değil.

Bu üretimin yeni sinemasında devasa masa ve sandalyeler, iri uzunluk eşyalar var. Yepyeni müzikal de bir çöplükte başlar ve orada da her şey kocamandır, zira aslında kediler küçüktür. Bu sinemada ise kediler, nasıl desek, kediden öteki her şeye benziyor. Birtakım karakterlerin CGI’ları o kadar makus ki, anaokulu müsamereleri için yapılan makyajlar bile daha düzgün gözüküyor. 

Yapımın takımı da yıldızlarla dolu. İdris Elba, Dame Judi Dench, Taylor Swift (Eksik kalmamış), Ian McKellen, James Corden ve Jennifer Hudson üzere isimlerin yer aldığı sinemanın direktörü ise Tom Hooper. Tim Hooper’i daha evvel Sefiller ve The King’s Speech üzere üretimlerin kamera gerisinde da görmüştük. Oyuncuları uzak açıdan çekmeyi seven direktör kedilerimizi perdede kaybetmez diye umuyoruz, lakin Oscar ödüllü isimlerle çalışmayı bilen Hooper, fragmanlarda stilini imale yansıtabildiğini gösteriyor. Klasik imale hürmet duruşunda bulunan Hooper, fragmanın açılış sahnesini müzikalin açılış sahnesi ile tıpkı yapmış. 

Jellicle kabilesinin macerasını anlatan sinema 20 Aralık’ta vizyona girecek.

Başa dön tuşu