HBO Max, DC Süper Kahramanı Green Lantern Dizisini Duyurdu

WarnerMedia Entertainment, yeni yayın hizmeti HBO Max hakkında yeni duyurularda bulundu ve DC'nin tanınan karakterlerinden Green Lantern'in bilim-kurgu muhteşem kahraman dizisi olarak ekranlara taşınacağını açıkladı. Yeni dizi projesi, daha evvel galaksiler ortası uzay polisleri olarak planlanan bir sinema serisinin yerini alacak.

Green Lantern dizisi, daha evvel CW ve DC Universe'de Arrow, Flash, Supergirl, Black Lightning, Batwoman, Legends of Tomorrow, Titans, Doom Patrol ve Star Girl de dahil olmak üzere, öteki DC Comics animasyon serilerini geliştiren Greg Berlanti tarafından yapılacak.

Geoff Johns da son birkaç yıldır Green Lantern film projesi üzerinde çalışıyor. Yeni HBO Max dizisinin Johns'un projesinden başka olup olmayacağı yahut sinema projesinin diziye çevrilip çevrilmediği henüz açık değil. Johns, Green Lantern çizgi roman tarihinin en beğenilen öykülerini yazdı ve yapıtları, karakterler üzerindeki en uygun ve isabetli çalışmalar olarak kabul edildi.

HBO Max, Green Lantern'e ek olarak DC Comics cihanında geçen bağımsız masallar ve farklı karakterler içeren Strange Adventure dizisiyle ilgili planlarını da açıkladı. Diğer yandan Elizabeth Banks de liseye giden DC karakterlerini husus alacak DC Üstün Hero High'ı geliştirecek.

Green Lantern'i duyurusu, HBO Max “uzaya gidiyor” olarak nitelendirildi. Dizinin mukadderatı 2011'de vizyona giren ve gişede başarısız bir performans sergileyen Green Lantern sinemasına benzemeyecek üzere görünüyor. Ryan Reynolds'ın başrolde oynadığı sinema, dünya çapında yalnızca 219 milyon dolar hasılat elde etmiş ve çoğunlukla olumsuz yorumlar almıştı.

Green Lantern, kozmosu çeşitli tehditlere karşı savunmak için dolaşan bir süper kahraman ve çeşitli yabancı ırklarıyla karakter çeşitliliğine sahip. Yeni serinin DC cihanını sevenler için yüksek bütçeli, daha etkileyici görsellere ve öyküye sahip bir imal olması bekleniyor.

Başa dön tuşu