Game of Thrones Dizisinde Efsane Dövüş Sahnesi Kesilmiş

HBO’nun dünya çapında çok geniş bir kitleye ulaşan dizisi Game of Thrones, son döneminde dizinin takipçileri tarafından uzun yıllardır heyecanla beklenen pek çok savaşa mesken sahipliği yaptı. Savaş sahneleri genel olarak çok beğenilmedi. İnsanların muhtemelen izlemek isteyecekleri bir savaş ise son anda dizinin final döneminden.

Bir podcastte konuşan Game of Thrones direktörü Miguel Sapochik, The Long Night isimli kısımda hayvanlar ortasında geçen epik bir gayret yaşanmasını planladıklarını açıkladı. O savaşta insanların görmekten memnun olacakları çok şey yaşandığını söyleyen direktör, “Bir noktada, 50 yırtıcı kurdun yaşayan meyyit bir ejderhaya saldırmasının uygun bir sahne düşünüyorsunuz.” dedi. Bu nedenle o kısmı çekmediklerini, bunun sürecin bir modülü olduğunu söylüyor.

Sapochik, belirli ki Game of Thrones hayranlarının ne görmek istediklerini pek de anlamış değil. Savaşta aslında kısım çok karanlıktı ve bir şey göremedik, bari bu epik savaşı görebilseydik. Bu savaş gerçekleşseydi muhtemelen dizideki en dikkat cazip sahnelerden biri olabilirdi. Tekrar de direktörden evvel suçlanması gereken iki isim var: David Benioff ve D.B. Weiss. Sonuçta dizide ne olup ne olmayacağına karar veren de bu ikili idi. Muhtemelen CGI bütçesini yönetimli kullanmak ismine bu sahneden vazgeçtiler.

Yönetmen de teoride her şeyi öyküye koymak istediklerini, daha sonra birtakım şeyleri yapabileceklerini ve kimilerini da yapamayacaklarını fark ettiklerini söylüyor.

Başa dön tuşu