Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Ödüllerine Aday Gösterildi

Kitaplarıyla büyük muvaffakiyet yakalayan Hakan Günday’ın kaleme aldığı, Ay Üretim tarafından çekilen Şahsiyet dizisinin ünü ülkemizin sonlarını aştı. Dünyanın en itibarlı ödüllerinden olan Emmy Ödülü’ne, dizinin başrolünde yer alan Haluk Bilginer aday gösterildi. 

Dizide Agah karakterine hayat veren usta isim, Milletlerarası Emmy Ödülleri’nde En Düzgün Erkek Oyuncu kategorisinde mükafata aday gösterildi. Direktörlüğünü Onur Saylak’ın yaptığı dizide Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar, Hümeyra üzere isimler de yer aldı. 

Ululsararası Emmy Mükafatları için Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Hindistan, İsrail, Hollanda, Portekiz, Katar, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD’den seçilen adaylar yarışacak. 

Türkiye’den Emmy mükafatı alan birinci imal Kara Sevda dizisi olmuştu. Memleketler arası dizi ödüllerinde finale kalmayı başaran birinci dizi olan Kara Sevda, En Uygun Dizi mükafatını almıştı. 

Haluk Bilginer’in de yer aldığı En Güzel Erkek Oyuncu kategorisinde bu yıl gayret edecek adaylar ise şöyle: 

  • Haluk Bilginer – Şahsiyet (Persona)-Ay Yapim-Türkiye.
  • Christopher Eccleston – Come Home-Red Production Company / BBC – Birleşik Krallık.
  • Raphael Logam – Impuros (Impure) Fox Networks Group Latam-Brazil / Barry Company-Brezilya.
  • Jannis Niewöhner- Beat – Amazon Studios / Hellinger / Doll Filmproduktion / Warner Bros. Sinema Productions Germany / Pantaleon Films / Almanya
Başa dön tuşu