Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi Filminden Final Tanıtımı

Star Wars efsanesinde artık bir kısmın daha sonuna geliyoruz. Serinin 9. sineması için yayınlanacak olan son fragman, pazar günü yapılacak olan Amerikan futbolu maçının devre ortasında ekranlarda olacak. New England Patriots ile New York Jets ortasında oynanacak olan maçın devre ortasında milyonlar ekrana kilitlenecek. 

Star Wars serisi kelam konusu olduğunda fragmanların spor yayınları esnasında yayınlanması hiç de şaşırtan değil. Güç Uyanıyor ve Son Jedi sinemalarının fragmanları da NFL maçlarının devre ortalarında yayınlanmıştı. Lucasfilm, fragmanın tanıtımı için resmi Star Wars hesabından da kısa bir görüntü paylaştı. 

Resmi Star Wars hesabından paylaşılan tanıtım:

Star Wars serisinin pek çok farklı alandan takipçisi var ve hepsini şad etmek neredeyse imkânsız bir iş olarak görülüyor. Sonuçta seri, yaklaşık 40 yıldır piyasada ve hâliyle çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. 

Abrams: 'Sonlardan korkuyorum'

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan J.J. Abrams, kendisini en korkutan şeyin sonlar olduğunu söylerken sonun hem duygusal manada hem de anlamsal olarak tatmin edici olması gerektiğini ve cevaplayabildiği kadar çok şeyi cevaplaması gerektiğini söylüyor. Abrams’a nazaran böylece bundan yıllar sonra bile dokuz sineması izleyen bir kişi, mümkün olduğunca derli toplu bir kıssa izlemiş olacak. 

'İmparator’un dönüşü öykü açısından hakikat olan'

Son devirde sinemada İmparator Palpatine’in geri dönüşü üzerine tartışmalar yaşanıyor. Darth Vader tarafından ortadan kaldırıldığını sandığımız Palpatine’in geri dönüşü, hayranlar ortasında tartışma çıkarmıştı. 

Abrams, kimi bireylerin bu kararı beğenmemesini anladığını söylerken “Dokuz sinemaya tek bir öykü olarak bakıyorsanız son kısımları öncesiyle alakasız bir kitap olmaz. Birinci sekiz sinemaya bakarsanız 9. sinemada yapacaklarımız açık açık belli” diye konuştu.

Star Wars: The Rise of Skywalker sineması 20 Aralık’ta sinemalarda olacak.

Başa dön tuşu