Alles ist Gut, Rotten Tomatoes’da %100 Almayı Başardı

Yeni Alman üretimi Netflix sineması, Rotten Tomatoes’da eleştirmenlerden %100’lük puan almayı başardı. Müellifliğini ve direktörlüğünü Eva Trobisch’in yaptığı başrolünde ise Janne rolüne hayat veren Aenne Schwarz’un yer aldığı sinemada Janne, eski bir arkadaşından bir iş teklifi alır fakat daha sonra kendisine tecavüz eden, yeni işvereninin kayınbiraderiyle tanışır.

Janne, bu olayı gizlemeye ve hayatına olağanda olduğu üzere devam etmeye karar verir lakin doğal olarak bu taarruz kendisine çok ağır gelir.

Alman üretimi Alles Ist Gut (Her Şey Yolunda), seyircileriyle Münih Sinema Festivali’nde Temmuz 2018’de buluştuktan sonra tanınan yayın platformuna da yolunu buldu ve izleyicilerinden epeyce âlâ notlar almayı başardı.

Film, puanlama sitesi Rotten Tomatoes’da %100’lük bir puan alarak büyük bir muvaffakiyet elde etmesinin yanı sıra “olağandışı” ve “yılın en uygun sinemalarından bir tanesi” üzere tanımlamaları da göğüslemeyi başardı.

Alles Ist Gut, 2018 Hamtons Memleketler arası Sinema Festivali’nde En Uygun Öykü Anlatımı mükafatını kazanırken 2019 Alman Sinema Eleştirmenleri Birliği Ödülü’nde de En Âlâ Çıkış Yapan Sinema kolunda mükafata aday gösterilmeyi başardı.

Başa dön tuşu