Harry Potter Abonelik Servisi Açıldı

Dünyanın yeni ekonomik modellerinden bir tanesi abonelik servisleri halinde karşımıza çıkıyor. Harry Potter markası da bu ticari modelin ekmeğini yemeye hazırlanıyor. Wizarding World Gold isimli yıllık abonelik sisteminin tek eksisi ise fiyatının biraz fazla olması. 

12 aylık üyelik bedeli ABD için 75 dolar, Birleşik Krallık için ise 60 pound olarak belirlenen hizmete yedi kitabın da e-kitap haline erişim, koleksiyonluk rozetler, büyük etkinliklere rezervasyonda öncelikler, wizardingworld.com alışverişlerinde, Londra’da King’s Cross İstasyonu’ndaki Platform 9 ¾’te ve Warner Bros Studios’un hem Londra hem Hollywood çeşitlerinde indirim dahil. 

Üyelik sistemi ile birlikte abonelere ayrıyeten birer interaktif günlük anahtarı veriliyor. Bu defterler standart defterler değil. Üstünde isminiz ve Hogwarts’da dahil olduğunuz meskeniniz yer alıyor. Ayrıyeten 'büyülü anahtar' adı verilen anahtarı Wizarding World uygulamasında taradığınızda özel olarak hazırlanmış içeriklere de erişiminiz mümkün oluyor. Bu içeriklere her ay yenilerinin ekleneceği belirtiliyor. 

Harry Potter serisinin sıkı takipçilerine hitap eden bu üyelik sistemi sinemalar için bilet bulmakta zorlananlara ya da Wizardng World’de alışveriş yapmayı sevenlere daha çok hitap ediyor üzere duruyor. Harry Potter serisi daha evvel de dijital dünyada talihini denemiş lakin büyük hayal kırıklığına uğramıştı. Görünüşe nazaran Warner Bros bu kere işi kendi ele almaya karar verdi. 

Başa dön tuşu