Harry Potter Oyuncularının İlk ve Son Halleri

22 yıl önce izleyiciyle buluşan Harry Potter serisi, arkasındaki devasa hayran kitlesiyle her filminde Dünya’yı çalkalamayı başardı. Aradan geçen uzun yılların ardından Harry Potter’ın oyuncuları da büyük değişimler yaşadı. Bakalım oyuncuların seri başlarken ve şimdiki halleri arasındaki farklar neler?

Harry Potter ve Felsefe Taşı ile birlikte sinema dünyasına adımını atan Harry Potter serisi, 8 filmden oluşan devasa bir evrene sahip. Bu evren hakkında halen birçok komplo teorisi ve içerikler oluşturulmasına rağmen serinin devam filmi bulunmuyor.

Filmlerle birlikte birçok yan ürün ile birlikte Harry Potter, yapımcısına milyarlar kazandırmayı başardı ve günümüzde bile en çok sevilen film serilerinin başında geliyor. Büyülü bir evrendeki macerayı konu alan Harry Potter, gençler arasında popülerliğini koruyor.

1997 yılında seyircisiyle buluşan yapımdaki karakterlerin değişimleri ise görülmeye değer. Serinin başında çocuk olan karakterler artık yetişkin bir birey.

Harry Potter / Daniel Radcliffe

Serimizin baş kahramanı Harry Potter, tatlılığı ve zekasıyla birlikte serinin çıkış yaptığı yıllarda herkesin göz bebeği olmuştu. Karaktere hayat veren Daniel Radcliffe, Harry Potter ile birlikte büyük bir hayran kitlesine ulaştı ve birçok yapımda yer alma şansı yakaladı.

Aradan geçen 22 yılın ardından halen Daniel Radcliffe’in bir büyü yapmasını kim istemez ki?

Draco Malfoy / Tom Felton

Seri boyunca Harry’nin hep karşısında kötü tarafta bulunan Malfoy, Voldemort’un da yanında durarak Albus Dumbledore‘un ölümüne sebep olmuştu. Karaktere hayat veren Tom Felton, The Flash dizisi de dahil olmakla birlikte birçok başarılı film ve dizide rol aldı. Oyuncu aynı zamanda da bir şarkıcı olarak kariyerine devam ediyor.

Hermione Granger / Emma Watson

Harry Potter’a macera boyunca eşlik eden sadık dost Hermione Granger, derslerdeki başarısıyla birlikte Harry’e oldukça faydalı tavsiyeler verdi. Karakteri canlandıran Emma Watson, film serisinin ardından oyunculuk kariyerine devam ederek Nuh: Büyük Tufan ve Güzel ve Çirkin gibi birçok filmde boy gösterdi.

Severus Snape / Alan Rickman

Film serisinin sonlarına doğru nefret edilen Severus Snape‘in son filmde aslında Harry’i her zaman koruduğu ortaya çıkmıştı. Seri boyunca sert duruşuyla kendisinden korkulmasını sağlayan Alan Rickman, maalesef ki 2016 yılında hayata gözlerini yumdu.

Arkasında birçok başarılı yapım bırakan oyuncu, İngiltere’de hayata veda ederken 70 yaşındaydı.

Ron Weasley / Rupert Grint

Harry Potter’ın en yakın dostlarından olan Ron Weasley, film boyunca karakterimizin yanında olarak macerada Harry’i yanlız bırakmadı. Hermione ile de bir aşk yaşayan karakteri Rupert Grint canlandırdı.

Rupert Grint, Harry Potter filmlerinden sonra büyük bir yapımda boy göstermedi.

Bellatrix Lestrange / Helena Bonham Carter

Harry Potter’ın vaftiz babası Sirius Black’i öldüren Bellatrix Lestrange, Voldemort’un yanında kötülük için savaşan bir karakterdi. Film serisi boyunca çok fazla ön plana çıkmayan karakter, buna rağmen önemli birçok sahnede kilit oyuncu olarak hikayenin gidişatına etki etti.

Bellatrix Lestrange karakterine hayat veren Helena Bonham Carter, Fight Club gibi birçok bilinen filmde de oynayarak sinemaseverler tarafından tanınan bir oyuncu oldu.

Ginny Weasley / Bonnie Wright

Harry Potter’ın aşkı olarak filmlerde ön plana çıkan Ginny Weasley, aynı zamanda da Ron Weasley’in kardeşiydi. Karakteri beyaz perdeye taşıyan Bonnie Wright, Harry Potter filmlerinin ardından üne kovuşmasına rağmen büyük yapımlarda kendisine yer bulamadı.

Minerva McGonagall / Maggie Smith

 

Hogwarts’ta profesör olan Minerva McGonagall, son filmde Hogwarts’ın savunulmasında büyük bir rol oynamıştı. Karaktere hayat veren Maggie Smith, 1970 yılında En İyi Kadın Oyuncu Oscar‘ının sahibi olmuştu.

Luna Lovegood / Evanna Lynch

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ile filme dahil olan Luna Lovegood, her zaman iyi birisi olarak Harry’e yardımcı olmuştur. Filmlerde yan karakter olan Luna Lovegood’u Evanna Lynch canlandırdı.

Lord Voldemort / Ralph Fiennes

Harry Potter’ın baş düşmanı ve herkesin korkulu rüyası Lord Voldemort, görünüşü ile birlikte dikkatleri üzerine çeken bir karakterdi. Baş dostu yılanı ile birlikte kahramanlarımıza birçok zorluk çıkartan ve acı kayıplara neden olan Voldemort’a Ralph Fiennes hayat verdi.

Makyajla bambaşka birisi olan Ralph Fiennes‘ın Voldemort karakteriyle ne kadar ün kazandığı belirsiz olmasına rağmen başarılı oyuncu, oyunculuğuyla birlikte birçok ünlü yapımda kendisine yer buldu. Schindler’in Listesi‘nde de oynayan oyuncu, başarılı bir kariyere sahip.

Harry Potter hakkında daha fazla içerik için bunlara da göz atabilirsin: 

Harry Potter Serisi Hakkında En Sıkı Hayranlarının Bile Muhtemelen Daha Önce Duymadığı 11 Enteresan Bilgi

‘Keşke Bazılarını Gerçek Hayatta da Kullanabilsek’ Dedirten, Harry Potter Filmlerindeki 10 İkonik Büyü

Hatta seri hakkında bildilklerini sınamak istersen testimiz de mavcut: 

Bu Zorlu Harry Potter Testinde Kaçta Kaç Yapabileceksin?

Başa dön tuşu