Final Fantasy XIV’ün ‘Live-Action’ TV Dizisi Geliyor

Final Fantasy XIV Online; Square Enix, Sony Pictures Television ve Hivemind paydaşlığıyla TV uyarlamasına kavuşuyor. TV’ye uyarlanacak olan imal, birinci “canlı aksiyon” (gerçek oyuncularla çekilen dizi ve film) Final Fantasy eseri olacak. Dizide “chocobo”, “zeplin (airship)”, “beastmen” ve Cid üzere Final Fanatasy serisinin vazgeçilmezleri de bulunacak.

Final Fantasy XIV dizisi, oyunun karakterlerinden ve Eorzea dünyasından esinlenilen özgün bir öykü anlatacak. Ayrıyeten evvelki Final Fantasy oyunlarında yer almış olan “magitek” üzere ögeler da bu öyküde yer alacak.

Eski hayranlar ve bu dünyayla yeni tanışanların Final Fantasy dünyasına girmeleri için Final Fantasy XIV ve Eorzea’nın mükemmel iki seçenek olduğunu söyleyen Sony Pictures Television yöneticisi Chris Parnell, “Bu gösteri, miti oluşturan ögeleri birleştirme ve somutlaştırmayla ilgili” dedi.

Final Fantasy XIV’ün dizisinin kıssası daha çok çatışma içindeki bir diyara barış getirmek için büyü ve teknoloji ortasındaki çabayı araştırmaya odaklanacak. Dizide, oyunda yer alan karakterlerin yanı sıra yeni karakterler de bulunacak. Bilindiği üzere Final Fantasy XIV’ün oldukça ayrıntılı bir öyküsü var. Bu oyunun TV dizisi de özgün bir anlatı için bu külliyattaki rastgele bir başlığı çekerek kendi kıssasını oluşturabilir.

Final Fantasy dizisinin de yapımcılarından olan Hivemind, Netflix’in The Witcher Amazon’un ise The Expanse üretimlerinin gerisindeki firma. Hasebiyle Final Fantasy’nin bu iki platformdan birinde yayınlanma ihtimali de bulunuyor. Amazon, şu sıralar Sony TV ile birlikte Wheel of Time’ın uyarlanması üzerinde çalışıyor. Ayrıyeten devasa bir bütçeye sahip olan Lord of the Rings de geliştirme etabında. Bu üretimlere bakınca Final Fantasy’nin de platformda yer alabileceği düşünülebilir lakin Amazon, birbiriyle yarışan bu usul fantastik dünyaların bulunduğu projeler konusunda isteksiz.

Hivemind’ın kurucu ortağı ve eş lideri olan Jason Brown; televizyonun olağanüstü derinlik, sofistike temalar ve Final Fantasy’nin eşsiz hayal gücünün yakalanabileceği ülkü ortam olduğunu söylerken “Dünyadaki sanatkarları bir ortaya getirmek için yorulmaksızın çalışıyoruz” dedi.

Projenin ne vakit yayınlanmaya başlayacağıyla ilgili şimdi net bir tarih bulunmuyor. Üstelik yapım etabının da şimdi başlanmadığı düşünülürse diziden gelecek birinci fragman tarihi için 2020 diyebiliriz.

Başa dön tuşu