Hasılat rekoru kıran 15 korku filmi!

Söz konusu sinema olunca, her sinema severin daha fazla ilgi gösterdiği bir ya da birden fazla sinema tipi olduğunu söyleyebiliriz. Kimi sinema severler aşk cinsinde sinemaları severken, kimi sinema severler ise aksiyon cinsinde sinemaları daha da beğenerek izliyor. Bilimkurgu ve kaygı sinemaları de odlukça beğenilen tipler ortasında geliyor. Bilindiği üzere birbirinden farklı mevzu ve içeriği ile her yıl binlerce sinema vizyona girmeye devam ediyor.

Bazı sinemalar başarılı oyuncu takımıyla beğeni toplarken, kimi sinemalar ise kusursuz kıssası ile büyük ses getirmeyi başarıyor. Lakin bunların ortalarında o denli sinemalar var ki, yüksek gişe hasılatları ile adeta dudak uçuklatıyor. Hal bu türlü olunca bugüne dek yayınlanmış ve yankı uyandırmış en yeterli sinema sinemaları ekseriyetle büyük gişe başarısı elde eden sinemalar oluyor. 

Bilindiği üzere, dünyanın pek çok ülkesinde devam eden koronavirüs salgını sebebi ile sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bu günlerde, ülkemizdeki hadise sayısı da giderek artıyor. Hal bu türlü olunca mümkün krizleri önlemek için şimdiden milyonlarca vatandaşımız kendisini konutlarına kapatmış durumda. Şahsî karantina devrinde can düşüncesine düzgün gelmesi temennisi ile en fazla hasılat elde eden dehşet sinemalarını sizler için listeledik.

Listemizi oluştururken yüksek hasılata yanlışsız bir sıralama izledik.

İşte tüm vakitlerin en çok hasılat yapan kaygı sinemaları;

15- Godzilla II: Canavarlar Hükümdarı – Godzilla: King of the Monsters (2019)

IMDB Puanı: 6,2

Godzilla: Canavarların Hükümdarı, Michael Dougherty’nin yönettiği ve Dougherty ve Zach Shields’ın Max Borenstein, Dougherty ve Shields tarafından yazdığı bir hikayenin ortak yazdığı bir Amerikan canavar sinemasıdır.

Hasılat: 385 milyon 900 bin 138 dolar

14- Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı – The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008)

IMDB Puanı: 5,2

Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı, Rob Cohen’in yönettiği ve başrollerinde Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello, John Hannah, Luke Ford, Michelle Yeoh ve Isabella Leong’un oynadığı 2008 üretimi komedi/macera/aksiyon sinemasıdır.

Hasılat: 401 milyon 128 bin 639 dolar

13- Prometheus (2012)

IMDB Puanı: 7

Prometheus, direktörlüğünü Ridley Scott’ın, senaristliğini Jon Spaihts ve Damon Lindelof’un yaptığı, başrollerde Noomi Rapace, Michael Fassbender, Guy Pearce, İdris Elba, Logan Marshall-Green ve Charlize Theron üzere isimlerin oynadığı 2012 üretimi bilim kurgu sineması.

Hasılat: 401 milyon 128 bin 639 dolar

Başa dön tuşu