Game of Thrones, 32 Emmy Adaylığı ile Rekor Kırdı

Uzun yıllardır HBO ekranlarını süsleyen Game of Thrones dizisi, adeta bir fenomen haline gelmeye başarmıştı. Son döneminde beklentileri karşılayamayan imal, Emmy ödüllerinde 32 kolda mükafata aday gösterilerek dikkat çekti. 

Daha evvel NYPD isimli dizi, 26 Emmy adaylığı ile en fazla ödüle aday gösterilen dizi unvanını kazanmıştı. Game of Thrones, bu unvanı da eline geçirmiş oldu. 

Game of Thrones’un mükafata aday gösterildiği alanlar ortasında En Uygun Drama Dizisi de yer alırken, dizinin ana takımındaki neredeyse bütün oyuncular da kendi kategorilerinde en âlâ oyuncu mükafatına aday gösterildi. Beşere bir yerden sonra “Diziyi izlemediler herhalde” dedirten adaylıklara, platformlar bazında bakıldığında da HBO damga vurdu. Platformlar ortasında en çok adaylık, 137 adaya sahip olan HBO’nun oldu. Onu 117 ile Netflix takip etti. 

The Marvelous Mrs Marvel dizisi 20, Chernobyl 19 kısımda ödüllere aday oldu. Saturday Night Live ise 18 Emmy adaylığı almayı başardı. 

Kazanan imaller, Televizyon Akademisi’ne üye 24 bin kişinin vereceği oylardan sonra belirlenecek. 2019 Emmy Mükafatları, 22 Eylül’de Los Angeles’ta gerçekleştirilecek merasimle sahiplerini bulacak.

Başa dön tuşu