Haydi Film İzle: Bedava Film İzleyebileceğiniz 6 Platform

Dizi ve sinema sitelerinin kıymetli bir kısmı korsan içerik sunuyor. İzleyiciler açısından korsan içeriklere ulaşmanın etik açıdan sorunu var. Lakin kelam konusu siteler bilgisayarlarımıza kurtulmanın güç olduğu yazılımlar bulaştırabiliyor. Bu nedenle ücretsiz ve yasal olarak kullanılan sinema ve dizi sitelerini kullanmanız, hem bilgi güvenliğiniz hem de aygıtın sıhhati açısından çok değerli. 

Bu mevzuda daha evvel yayınladığımız ayrıntılı bir yazımız var, o yüzden ana mevzumuza geçiyoruz. Fiyatsız dizi ve film izlemek için kullanabileceğiniz internet sitelerini, bu sitelere bağlı olan taşınabilir uygulamaları sizin için derledik.

Kısa mühletle fiyatsız sinema ve dizi platformları:

Netflix (1 ay):

Netflix, olağanda tüm paketlerine sınırsız erişim isteyen kullanıcılardan aylık en az 29,90 TL ve üzeri fiyat talep ediyor. Lakin platform, birinci ay boyunca büsbütün fiyatsız halde hizmet veriyor. Bu sayede tam manasıyla uzun soluklu bir kıymetlendirme yapıp, dilerseniz aboneliğinize devam ediyorsunuz.

İlk 1 aylık fiyatsız olan pakette rastgele bir içerik sınırlaması olmadığı için şimdi Netflix denememiş kullanıcılar için büyük bir fırsat. Yakında faal olacak yeni mobil paketleri sayesinde Netflix’in fiyatlı hizmetleri de ülkemizde daha uygun hale gelecek.

Netflix’in taşınabilir ve Windows uygulamaları, içerikleri indirip internet yokken izleme fırsatı da sunuyor. Ayrıyeten taşınabilir uygulama da herkesin çarçabuk kullanabileceği halde dizayn edilmiş durumda.

Netflix’in en büyük eksiği ise içerik kalitesi. Kendi bünyesinden çıkan Netflix Orjinal dizi ve ya sinemalarının birden fazla beklentiyi karşılamıyor. Şayet platforma üye olacaksanız yalnızca 3-5 Netflix dizisi ya da sineması için üye olmayın. Belgeseller, ödüllü ve unutulmaz sinemalara de talih verebilirsiniz.

BluTV (1 hafta):

Yabancı medya kuruluşlarının üretimlerini da bize sunan BluTV, ülkemizin en büyük isteğe bağlı içerik platformu haline geldi. Kendi yepyeni dizileri, belgesel takımları ve özel sinemalarıyla farklı bir kimliğe büründü. Hatta içerik kalitesi açısından Netflix’in son 1 yılına taş çıkartacak kategoriler ve kısımlar mevcut. 

BluTV’nin en büyük avantajı internet kültürünü benimseyerek, YouTube üzere platformlarla yükselen Sıfır Bir gibi projeleri sahiplenmesi ve dünya sınıfında işlere dönüştürmesi. Platformun taşınabilir uygulaması yeniden Netflix’te olduğu üzere içerikleri indirme ve internetsiz dizi ya da sinema izle özelliğine sahip.

BluTV, birinci hafta fiyatsız ve sonraki aylarda 19,99 TL’lik faturaya sahip. Deneme müddeti biraz daha uzun olsaydı, muhtemelen hakkında daha çok şey söylememiz mümkün olacaktı. Yeniden de bu mühlet bile BluTV’deki içerik kalitesini anlamak için kâfi. Üstelik platformda dileyenler canlı TV kanallarını da takip edebilirler.

Tamamen fiyatsız dizi ve sinema platformları:

YouTube Originals:

YouTube’daki fiyatsız sinemalar konusunda elimizde 2 başlık bulunuyor. Bunlardan birincisi YouTube Premium. Ülkemizde pek de beklenen ilgiyi uyandırmayan Premium servisi, birinci ay fiyatsız olduğu için denenebilir. Beraberinde sunulan YouTube Originals sayfasında Türkçe Altyazılı olarak sunulan az sayıda içerik var.

Yapılan son açıklamalara nazaran YouTube Originals içerikleri, ücretsiz YouTube kullanıcılarını da sunulacak. Bu içeriklerin fiyatlı sürümlerden bir farklı olmayacak. Para veren kullanıcılar, izledikleri YouTube dizi ya da sinemalarının kamera gerilerini ya da özel röportajlarına ulaşabilecekler, o kadar.

YouTube hakkındaki ikinci değerli başlık ise ücretsiz sinema yayınlayan resmi sinema ve dizi kanalları. Yerli ve yabancı pek çok şirketin, kendi isteğiyle YouTube kanallarında içerikleri fiyatsız formda paylaştıklarını görüyoruz. Bu listeye yazının son kısmında ulaşabilirsiniz.

FoxPlay:

TV ve medya kuruluşu Fox’un Türkiye’de özerk olarak çalışan uzantısı Fox TV, internet kullanıcılarını da kendisine çekecek bir platform inşa etti. Bu platformdaki içeriklere tıpkı TV kanalında olduğu üzere fiyatsız olarak ulaşmak mümkün.

FoxPlay’de yer alan sinemaların ve dizilerin tamamı yerli imal. Sinema kategorisinde Yeşilçam üretimlerinden, Fox bünyesinden çıkan çağdaş üretimlere kadar yeni bir seçki yaratılmış durumda. Bu sinemaların değerli bir kısmı sinema salonlarını değil, TV izleyicilerini hedefliyor. Münasebetiyle içerik kalitesi beklentiniz yüksek seviyede olmasın.

Eğer TV içeriklerini TV’de amrivaki nizamda değil de istediğiniz vakit izlemek istiyorsanız FoxPlay’i deneyebilirsiniz. İçerik kalitesinden özgün çok üst seviye beklentiniz olmasın. Maksadınız komedi ve gençlik dizileri izlemek ve vakit öldürmekse göz atmanızda sakınca yok.

FoxPlay genel izleyiciye internet üzerinden de hitap etmeye çalışan bir platform. Şayet Netflix üzere spesifik alanlarla öne çıkan platformlar dikkatinizi çekiyorsa FoxPlay, beklentilerinizi karşılayabilir.

puhutv:

Hem fiyatsız hem de kalite açısından beklentilerin kıymetli bir kısmını kaşılayan puhutv, TV’nin internet hali üzere. Reklam modeline dayanan bir sistemle çalıştığı için kendisine ilişkin orjinal üretimleri da mevcut. Şahisiyet, Dip üzere diziler yanında sinema salonlarında oynamış kaliteli sinemalar de puhutv’de bulunabilir. 

puhutv’nin en büyük sorunu ise taşınabilir uygulamasında izlenecek içerikleri indirmenize müsaade vermemesi. Yani servisi kullanmanız için için internete bağlanmanız kural. puhutv’de yer alan en düzgün diziler listemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Platform şu an için fiyatsız kategoride ülkemizde rakipsiz görünüyor.

puhutv taşınabilir uygulamasının ise biraz daha geliştirilmeye muhtaçlığı var. Çünkü vakit zaman görüntü içeriklerinin yüklenmesi, çözünürlük kalitesinin dengelenmesi varsayım ettiğinizden de çok vakit alabiliyor. Bilhassa düşük temas hızına sahip ağlarda sorun yaşayabilirsiniz.

YouTube'da sinema izle: Ücretsiz film ve dizi paylaşan paylaşan YouTube kanalları:

  • Arzu Film: Bir devrin efsane Yeşilçam sinemalarını restore edilmiş halde İstek Film’in YouTube kanalında bulabilirsiniz. 
  • Avşar Film: İmal şirketi, kendi bünyesinden çıkan TV üretimlerini YouTube’da fiyatsız olarak paylaşıyor. 
  • Fanatik Sinema – Yerli: Av Mevsimi, Kabadayı ve AROG çok sayıda yerli kült imale bu kanal üzerinden fiyatsız olarak ulaşmak mümkün.
  • 25 Film: Yeniden tıpkı formda çok sayıda güldürü yüklü yerli sinemaya 25 Sinema kanalından ulaşmanız mümkün.
  • TRT Televizyon: TRT’nin kendi imali olan tüm dizilere bu kanal üzerinden şimdiki olarak ulaşmanız mümkün.
  • Erler Sinema Türker İnanoğlu: Erler Sinema bünyesinden çıkan Yeşilçam üretimleri bu kanalda.
  • Timeless Classic Movies: Eski fakat unutulmayan yabancı sinemaların kanalı. Tıp tür kategorilerle sayısız bir arşive sahip.

Ücretsiz sinema paylaşan pek çok YouTube kanalı olsa da size yasal olarak bunu gerçekleştiren kanalları sunduk. Daha fazla seçenek için YouTube kanalları ortasında keşfe çıkabilirsiniz. 

Gördüğünüz üzere internetten dizi ya da sinema izlemek için illa ki para vermeye gerek yok. Şayet kalite korkunuz yenilikten yana değilse, sizi pek çok hoş sinema ve dizi bekliyor.

Başa dön tuşu