HBO”dan GoT Final Sezonu Eleştirilerine Cevap

Game of Thrones’un final dönemi büyük hayal kırıklığı ile bitti. İnsanların bekledikleri ile televizyon ekranında gördükleri birbirini tutmadı. Yıllardır anlatılan kıssalar ve beklenti inşa edilen olaylar unutulup gitti. 

Serinin hayranları, daha program yayın hayatına devam ederken müellifler David Benioff ve D. B. Weiss’in “sırtlarını dayayacakları kaynak gereç olmadığında, dehşet verici halde beceriksiz” olduklarını belirttikleri bir imza kampanyası başlatmıştı. Kampanyanın gayesi, son dönemin ‘doğru dürüst biçimde tekrar çekilmesini sağlamak’ idi. Bu hedefle 1 milyondan fazla imza toplanmıştı. 

Daha evvel oyuncuların da hakkında açıklamalar yaptıkları kampanya hakkında son kelamı, HBO’nun lideri Casey Bloys söyledi. Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nin yaz basın çeşidine katılan Bloys, son döneme yönelik tenkitlere karşılık verdi. HBO Lideri, “Çok tanınan bir gösteriye sahip olmanın çok, çok az makus yanı vardır. Lakin düşününce aklıma gelen bir tanesi (yapımı) bitirmeye çalıştığınızda, pek çok kişinin bu karakterlerin kıssalarının nasıl sona ermesi gerektiğine dair bir fikri olması.” dedi. 

Bloys, son dönemi tekrar çekmeyi hiçbir vakit önemli olarak düşünmediklerini söyledi. 

Emmy ödüllerinde öbür dönemlerden daha başarılı olan ve 32 adaylık alan Game of Thrones final dönemi, Bloys’a nazaran bu başarısıyla rüştünü ispatlamış oldu. Game of Thrones, HBO’dan yayınlandı.

Başa dön tuşu