South Park’ın Son Bölümü ChatGPT’ye Yazdırıldı

Popüler yetişkin çizgi dizisi South Park’ın ChatGPT’ye yazdırılan son bölümü internette kısa sürede viral oldu. Bölümün ChatGPT gibi yapay zekâ sistemlerini eleştirmesi de dikkat çekiyor.

ABD’nin en popüler yetişkin komedi dizilerinden birisi olan South Park, 25 yılı aşkın süredir hemen her bölümünde farklı bir konuyu esprili bir dille eleştirmesiyle biliniyor. Dizinin geçtiğimiz haftalarda yayınlanan son bölümünün konusuysa bugünlerde herkesin dilinde olan yapay zekâ modelleri oldu.

İşin ilginç tarafıysa yapay zekâ modellerini esprili bir şekilde eleştiren bölümün yazarı ChatGPT. Üstelik bu deneysel bölüm çok yakında dizi ve film sektörünü kökten değiştirebilir.

Yapay zekâ tarafından yazılan bölüm izlenme rekorları kırdı

South Park’ın yapımcısı, yönetmeni ve pek çok karakterin seslendirmeni olan Trey Parker’ın ChatGPT’ye yazdırdığı “Deep Learning” isimli bölüm, Clyde’ın kız arkadaşına cevap vermek için ChatGPT’yi kullanmasıyla başlıyor. Yapay zekâ modelinin genel ve klişe cevaplarına aşık olan Bebe ile mutlu bir ilişkisi Clyde benzer bir sorundan mustarip olan Stan’e yardım etmek için küçük sırrı ChatGPT’yi paylaşır. ChatGPT ile hayatı tamamen değişen Stan, yapay zekâ modelini hayatının her alanında kullanmaya başlar.

Ancak tabii ki ChatGPT’yi sadece Stan ve Clyde kullanmıyordur. Sınıftaki diğer öğrencilerin ödevlerini ChatGPT’ye yaptırdığı ortaya çıkınca işler kontrolden çıkar.

Gelecekte ChatGPT ile yazılan daha fazla dizi görebiliriz

Deep Learning bölümü kulağa her ne kadar deneysel gelse de ortaya çıkan bölümün çoğu South Park bölümünden daha akıcı ve başarılı olduğunu belirtmemiz lazım. Ayrıca dizinin yapımcısı Trey Parker’ın uzun süredir bu tarz bir projeyi hayata geçirmek istediği hatta bunun için kurduğu yapay zekâ stüdyosu Deep Voodoo’ya geçtiğimiz aylarda 20 milyon dolarlık yatırım aldığını da belirtmemiz gerek.

İlk olarak animasyon dizilerle başlayan bu “Yapay zekâya senaryo yazdırma” trendi çok yakında farklı dizilere de sıçrayabilir. Hatta senaryosu baştan sona yapay zekâya yazdırılan dizileri ve filmleri de yakında görmemiz mümkün gibi duruyor.

Yazdığınız Her Şeyi Görsele Dönüştüren Midjourney, İnsan Ellerini Nihayet ‘Düzgün’ Çizmeye Başladı

South Park’ın ChatGPT tarafından yazılan son bölümünü izlemek isterseniz burada bulunan bağlantıyı kullanarak dizinin resmi internet sitesine göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu