Hobbs & Shaw Filminin Rotten Tomatoes Skoru Açıklandı

Fast & Furious serisi, 2001 yılından beri sinemalara konuk oluyor. Serinin eleştirmen notları hiçbir vakit çok yüksek olmasa da elde ettiği gişe başarısı, hakikaten önemli bir hayran kitlesinin varlığını da ortaya koyuyor. 

Fast & Furious serisinden çıkan son sinema, serinin bir yan sineması olan Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw oldu. Bu sinema, ana kıssayı bir kenara bırakıp en son 5. ve 6. sinemalarda karşımıza çıkan iki karakter olan Hobbs ve Shaw’a odaklanyor. 

Film, Cuma günü vizyona girecek. Sinema vizyona girmeden evvel Rotten Tomatoes skoru açıklandı. Hobbs & Shaw, %76 ile ‘fresh’ yani izlenebilir olarak değerlendirildi. 

Filmle ilgili olarak yapılan birinci 34 yoruma nazaran sinemaya %76 oran verilirken, daha sonra gelen yorumlarla birlikte bu oran %71’e geriledi. Sinema genel olarak serinin en uygunu olmasa da sahip olduğu yıldızlar ve en üst düzey aksiyon sahneleriyle izlenmeye bedel bulundu. 

Seri dünya çapında bir üne sahip olduğu için yakın vakitte sitede çokça yorum ve kıymetlendirme görmek mümkün olacak. Rotten Tomatoes sitesinin kıymetlendirme kıstaslarına nazaran, %60’ın üzerinde orana sahip sinemalar ‘fresh’ olarak kabul ediliyor. En az 80 kişinin oyladığı ve puanı %75’in üzerinde olan imaller ise Certified fresh olarak isimlendiriliyor. Seride bu başarıyı yakalayabilen sadece 2 sinema bulunuyor. Bunlar Furious 7 ve Fast Five oldu. Furious 7, dünya çapında 1,516 milyar dolar gişeye de ulaşmıştı. 

Serinin 10. sineması imal evresinde. Hobbs & Shaw’ın başarısına nazaran ileride yeni yan sinemalar görebiliriz.

Başa dön tuşu