Flaşbellek filmi “En İyi Uluslararası Film” ödülü aldı

Kıbrıs Türkü film direktörü ve imalcisi olan Derviş Zaim’in yönettiği Flaşbellek isimli sinema, ABD’nin New York eyaletinde düzenlenen New York Indepedent Cinema Awards isimli Şenlikten ‘En Düzgün Memleketler arası Film’ mükafatını kazandı. Flaşbellek sineması daha evvel de Arizona eyaletindeki 27. Sedona Film Şenliği’nden ‘En Âlâ Milletlerarası Sinema Ödülü’nü de kazanmıştı.

Flaşbellek sineması, Suriye’den Türkiye’ye uzanan bir seyahatin yarattığı dönüşüm öyküsünü heyecan dolu bir serüven olarak anlatıyor. Sinemada, Arap sinemasının ünlü oyuncularından Salah Bakri ile Ali Süleyman yer alıyor. İkiliye Husam Chadat ve Sara El Debuch eşlik ediyorlar.

Film ABD’den mükafatla döndü

ABD’nin New York eyaletinde düzenlenen ‘New York Indepedent Cinema Awards’ isimli şenlikte “En Uygun Memleketler arası Film” mükafatını kazanan sinema Derviş Zaim’in yönettiği Flaşbellek isimli sinema oldu. Daha evvel Arizona eyaletinde düzenlenen Sedona Sinema Festivali’nde ‘En yeterli Milletlerarası Film’ mükafatını de alan Flaşbellek sineması Fransa’da Cinemed Montpellier Sinema Şenliği’nde de “Genç Heyet Ödülü”ne layık görülmüştü.

Flaşbellek sineması 2022’de sinemada gösterilecek

Andreas Sinanos’un imaj direktörlüğünü yaptığı, kurgusunu Aylin Zoi Tinel’in yazdığı, müziğini Marios Takoushis’in yaptığı Flaşbellek sineması 2019’da Gaziantep ve Konya’da çekildi.

Festival seyahatine ​​​​​​​Eylül sonunda Taşkent Sinema Festivali ile devam edeceği belirtilen sinemanın şenlik süreçlerini tamamladıktan sonra 2022’de sinema salonlarında izleyiciyle buluşacağı belirtildi.

Başa dön tuşu