İkonik Marvel Rollerini Oynamanın Kıyısından Dönmüş 8 İsim

Marvel Sinematik Evreni’nin en başarılı olduğu bahislerden biri oyuncuların seçimleri. Yani Doctor Strange rolü için Ali İhsan Varol’un hiç düşünülmemiş olması biraz üzücü olağan, lakin Robert Downey Jr’ın yerine öteki bir alternatif düşünmek de hayli güç.

Marvel her vakit için riskli oyuncu tercihleri yaptı. Örneğin Chris Hemsworth (Thor), Disney ile birinci muahede yaptığında isimsiz bir oyuncuydu. Tom Hiddlestone (Loki), Birleşik Krallık dışında tanınmıyordu. Chris Evans (Captain America), Fantastic Four sinemasında Human Torch rolüyle hayli eleştirilmişti. Hatta ister inanın ister inanmayın fakat serinin en başında takımdaki en tanınan isim, iki Oscar adaylığı bulunan Jeremy Renner (Hawkeye) idi.

Sarah Finn, hem kendi seçtiği oyuncularda hem de gelen oyuncu tekliflerini değerlendirmedeki başarısıyla Marvel’in kapalı kahramanları ortasında yer alıyor. Firmanın oyuncu seçimlerinden sorumlu olan Finn, hayranlar tarafından da özel bir yere koyuluyor.

İşte “Az daha Avengers” olarak isimlendirebileceğimiz, tahminen paralel kainatlardan birinde rolü almış olan sekiz oyuncu:

Emily Blunt – Black Widow

Edge of Tomorrow’un yıldızını Black Widow rolünde düşünebiliyor musunuz? Aslında Marvel da oyuncu da bunu düşündü ancak Blunt rolü geri çevirmek zorunda kaldı. Şeytan Marka Giyer (Devil Wears Prada) için iki sinemalık mutabakat yapan oyuncu, bu nedenle Black Widow için gelen teklifi geri çevirmek durumunda kaldı.

John Krasinski – Captain America

The Office dizisinden tanınan oyuncu az kalsın Captain America rolünü alıyordu. Aslında stüdyo her vakit Evans’ı istemişti lakin ünlü oyuncu rolü iki kere geri çevirmişti. Evans muahede sağlayana kadar stüdyo bu isimle yoluna devam etti. Krasinski’ye nazaran bu proje, “kendisi ve Chris Hemsworth’ün baklavaları” bu işin yürümeyeceğine karar verene kadar devam etti.

Joaquin Phoenix – Doctor Strange

Yakın vakitte Joker olarak göreceğimiz ünlü oyuncu aslında muhteşem kahraman sinemalarına 2014 yılında adım atabilirdi. Son görüşmelere kadar ilerleyen seçim sürecinde Phoenix, rolü istemediğine karar verince rol Cumberbatch’e gitti. Değişik olan ise Phoenix’in rolü reddetme münasebeti: “Büyük bütçeli aksiyonlarda misyon almak istemiyorum.” (Gladyatör’ü izlememiş ya da Joker’i tam anlamamış olabilir, bilemiyoruz) Lakin oyuncu Doctor Strange sinemasıyla ilgili olumlu tenkitlerde de bulunuyor.

Nicholas Cage – Iron Man

Çizgi romanlara büyük ilgi duyan ünlü oyuncunun ismi çabucak her rol için geçmiş olsa da Cage, neredeyse Iron Man zırhını giyecekti. Zati Ghost Rider karakterini canlandıran oyuncuya bir kahraman kâfi.

Edward Norton – The Hulk

Hulk’ı daha evvel oynayan bir isim olarak Edward Norton, birinci Avengers sinemasında yerini Mark Ruffalo’ya bırakmıştı. Norton’un tekrar role davet edilmemesi oyuncuya büyük sürpriz oldu.

Jason Momoa – Drax

Drax’ı Guardians of the Galaxy serisinden hatırlıyoruz. Jason Momoa az kalsın bu rolü alacaktı lakin “kaslı adamı” oynamaktan sıkıldığı için rolü istemedi. Böylelikle rol Dave Bautista’ya gitti. Momoa da bir diğer kaslı adam Aquaman’i oynadı. Öte yandan her iki oyuncu da rollerine çok yakıştığı için bir sorun yok.

Liam Hemsworth – Thor

Sevgili Marvel’in eksiksiz Odin formuna geçtiği ve kardeşi kardeşe kırdırmayı planladığı bu seçimde Thor rolü için Hemsworth kardeşler ortasında seçim yapıldı. Rolün hangisine gittiğini hepimiz biliyoruz.

Timothee Chalamet – Spider-Man

Spider-Man’in büyük hayranı olan Chalamet, “Bir periyot ne kadar yetenekli genç oyuncu varsa ağ baş rolü için denemeye girdi” diyorsa da kendisi iki kez okuma yapmış bir isim. Karakteri çok seven oyuncu, rolü almak için denemelere kahramanın kostümüyle gitmeyi bile düşünmüş fakat en nihayetinde rolü alan Tom Holland oldu.

Avengers: Endgame, hala dünyanın dört bir yanında sinemalarda.

Başa dön tuşu