Indiana Jones 5 geliyor!

Disney geçtiğimiz akşam birçok sinemanın izleyicileriyle ne vakit buluşacağını açıklamıştı. Bu açıklanan sinemalar arasında Indiana Jones 5 de bulunuyor. Uzun bir müddettir devamının çekilmesi beklenen Indiana Jones serisinin beşinci sineması, artık resmi olarak hayata geçiriliyor.

Indiana Jones 5 geliyor!

Usta oyuncu Harrison Ford’un başrolünde yer aldığı efsanevi Indiana Jones serisinin son filmi Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, 2008 yılında izleyicileriyle buluşmuştu. Lakin bunun akabinde seri uzun bir sessizliğe büründü. Birinci defa 1981 yılında vizyona giren Raiders of The Lost Ark filmiyle başlayan Indiana Jones serisinin beşinci sinemasına kavuşacağı katılaştı.

Diğer sinemalar gibi Steven Spielberg yönetmenliğindeki olması beklenen sinemanın gerçekleştirileceği bundan üç yıl evvel açıklanmıştı. Lakin 2020 yılının Temmuz ayı olarak verilen tarihi esgeçme kararı alınmıştı. Artık ise Disney’in kesin olarak açıkladığı bilgiye nazaran Indiana Jones 5, 9 Temmuz 2021 tarihinde izleyicileriyle buluşmuş olacak.

Bunun en büyük nedeninin de Steven Spielberg’in şu anda West Side Storymüzikal sinemasıyla ve Harrison Ford’un ise The Call of the Wild isimli projeyle uğraşması olduğu söyleniliyor.

Henüz tam ismi muhakkak olmayan Indiana Jones 5 sinemasının oyuncu takımında usta oyuncu Harrison Ford dışında kimlerin olacağı bilinmiyor. Fakat bir evvelki sinemada yer alan Shia LaBeouf’un kesin olarak sinemada rol almayacağı söyleniliyor. Son sinema, Indiana Jones Kristal Kafatası Krallığı’nın konusu ise şöyleydi: Soğuk Savaş sırasında Sovyet casusları, Profesör Henry Jones’u izlemektedirler.

Genç bir adamın, kendisine yaşlı ve bunak bir meslektaşı olan Oxley’den şifreli bir ileti getirdiğine şahit olurlar. Yetenekli Irina Spalko’nun öncülüğünde Sovyetler, Jones ve genç adam Mutt’un peşine takılırlar. Oxley’in şifresi ile kuvarstan yapılma efsanevi bir kafatası bulurlar. Şayet Jones, kafatasını yasal olarak ilişkin olduğu yere götürebilirse her şey yoluna girecektir.

Ancak Irina, onu ele geçirirse, Batıyı tehlike altında bırakabilecek bir güce sahip olacaktır. Yaşlı profesör ve genç adam güçlerini, Jones’un geçmişinden gelen bir bayanın gücü ile birleştirerek ormanın tehlikeleri ve doğaüstü olaylar ile yüzleşirler.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu