IMDB’ye göre 2019 yılının en iyi filmleri!

Joker
Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Daima bir bağ kurma arayışında olan Arthur, hayatını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy ismiyle çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Lakin maruz kaldığı zorbalıklar, onun gittikçe topluma muhalif bir adam haline gelmesine neden olur.

Once Upon A Time In Hollywood
Bir Vakitler… Hollywood’da, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün sinema kesimine girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton, bir televizyon sineması aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Lakin Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp sinema bölümüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu bahiste ona katılmaktadır. Fakat ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood’taki talihleri da azalmaktadır.

Avengers: Endgame
“Avengers Infinity War”un akabinde pek çok üstün kahraman küle dönüşmüştür. Hekim Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury üzere pek çok kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi istikrarını kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise denetim edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler.

Captain Marvel
Film, Carol Danvers’ın Captain Marvel’a dönüşümünden değil, Carol Danvers’ın Captain Marvel olarak dünyaya düşüşünden ilerliyor. Muhteşem güçlere sahip, hoş bir bayan olarak dünyaya düşen Carol Danvers, gezegeni keşfettikçe kimi imgeler hatırlamaya başlar. Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç bayanın güvenebileceği tek kişi ise SHIELD çalışanı Nick Fury’dir.

Başa dön tuşu