Jared Leto, Meğer Yeni Joker Filmini İptal Ettirmek İstemiş

Joker sineması, kara kuru aksiyon isteyenlerin gönlünü çalamadı. Hatta bildiğimiz Joker’den farklı birisiyle bizi tanıştırdı ve dram yükü ağır, sağlam bir hikaye izledik. Gerek Todd Philips gerek başrolde mükemmeller yaratacağı dünden muhakkak olan Joaquin Phoenix nedeniyle sinemanın bu türlü olacağı aslında belirliydi. İzleyici tarafına bu kalite yeni ulaşmış olsa da bir evvelki Joker Jared Leto, olayı erkenden fark etmişti. 

Suicide Squad sinemasında mafyavari bir Joker’e, son derece şanssız bir kıssa ile hayat veren Jared Leto, aslında Phoenix kadar başarılı bir aktör. Hakikaten kendisinin Joker sahneleri Suicide Squad sinemasından silinip 8 dakikacık karşımıza çıkınca, hiç de güzel şeyler yaşanmamıştı. Leto’nun sonraki röportajlarından anlaşıldığı üzere, Suicide Squad sinemasından yeni bir Joker sineması çıkaracak kadar sahnesinin silindiğini anlamıştık. 

Jared Leto, içinde ukte kalan Joker’i canlandırmaya devam etmek istediği için Phoenix’li Joker sinemasını iptal ettirmek istedi:

2018’de birinci ayrıntılarını öğendiğimi Phoenix’li Joker gündeme gelince Leto’unun üzgün olduğu  hatta yaşlanıp biraz da kilo aldığı bile söyleniyordu (Son kısım latife, yalnızca üzülmüş). Suicide Squad’daki makûs Joker’den sorumlu Warner Bros.’da çalışan arkadaşlarını daima arayan Leto, ne yazık ki sonuç alamamış.

Jared Leto, Joker için menajerini bile işten çıkarmış:

Hatta 30 Seconds to Mars kümesindeki başarılı müzik mesleği ile de tanınan Leto, müzik işleri için yardımcı olan menajerinden bile Warner Bros içinde lobi yapmasını talep etmiş. Hollywood Reporter’ın haberine nazaran, menajeri bu teklifi reddetmiş ve Leto da menajerini işten çıkarmış. 

Bildiğiniz üzere Joker sineması ile yeni bir DC sinema cihanı başladı ve sinema 1980’lerde geçiyor. 1990’larda geçecek olan Batman sineması için de Robert Pattinson karşımıza çıkacak. Çok büyük bir sürpriz olmazsa yeni Batman ve Phoenix’in Joker’i o sinemada karşı karşıya gelecek.

Joker'e ve Leto'ya bundan sonra ne olacak?

Diğer taraftan üzgün olan Jared Leto ise hâlâ Suicide Squad’lı eski ve çaptan düşmüş DC cihanında Joker karakterine sahip. Hakikaten sinemada sevgilisini canlandıran Harley Quinn’in yeni sineması Birds of Prey’de ne Joker var ne de Leto… Ortalık çorba üzere. Warner Bros, muhtemelen mevcut Joker sineması gündemden fikir hususa bir açıklık getirecek. Leto’nun akıbeti ise o vakit netleşmiş olacak. 

Bu ortada Jared Leto, tıpkı vakitte Venom’un yer aldığı, Sony’ye ilişkin olan Marvel cihanında geçecek Morbius sinemasının çekimlerini de uzun bir mühlet evvel tamamladı. Yeni Venom’un Tom Holland’lı Örümcek Adam sinemalarında oynayacak olması, Morbius’un da Venom sinemalarında görünecek olması, Leto’nun Joker kızgınlığı ile Marvel tarafını seçtiğini gösteriyor.

Başa dön tuşu