The Matrix 4, NTF serisi ile gelecek!

Matrix vakte meydan okuyan seriler ortasında yer alıyor. Seri artık en son sineması ile sevenleriyle buluşacak. The Matrix: Resurrections devam sinemasının Aralık ayında yayınlanmasından evvel bir açıklama yapıldı. Buna nazaran sinemanın gerisindeki stüdyo, hayranların bu teknolojiyle aşılanmış bilimkurgu fantezisinin bir kesimine sahip olmalarına müsaade verecek.

Warner Bros. 30 Kasım’da Matrix’teki karakterleri temsil eden 100.000 eşsiz, değiştirilemez jeton (NFT) sunacak. Şirket bunun için yeni kurulan Nifty işbirliği yaptı. Her NFT 50 dolara mal olacak. NFT sahipleri dilerlerse kırmızı hapı yahut mavi hapı seçebilecek.

The Matrix 4, NTF serisi ile gelecek!

Şimdiye kadar, NFT alanı genel olarak sanatkarlardan oluşuyordu. Fakat Hollywood da NFT alanına giriş yaptı. Sinemalar hakkında çıkarılan NFTler son vakitlerde artıyor. Quentin Tarantino’nun sineması Ucuz Roman ve Marvel’in Spider-Man NFT‘si de piyasaya sürülüyor.

Matrix NFT‘lerini satın alan hayranlar, sözün tam manasıyla franchise’ın başarısına yatırım yapıyorlar. Matrix NFT’si, Warner Bros.’un Space Jam franchise aracılığıyla NFT alanında yakaladığı muvaffakiyetin akabinde geldi. Nifty’s CEO’su ve kurucu ortağı Jeff Marsilio, bir e-postada şunları söyledi: NFT’lerin popülaritesi artmaya devam ettikçe, bunun üzere projeler yeni bir fandom çağını başlatacak. Sinema ve sanatı sevenleri yalnızca yeni bir yolla meşgul olmaya değil, birebir vakitte sevdikleri bu serilerden bir modüle sahip olmaya teşvik edecek.”

Başa dön tuşu