Joker Filmini İzleyenlerden Gelen Yorumlar

Uzun vakittir heyecanla beklenen an geldi çattı ve Joker’in apayrı öyküsünü anlatan sineması sinemalarda gösterime girdi. Joaquin Phoenix’in başrolünde oynadığı ve eleştirmenlerden tam not almayı başaran sinema bugün ABD’de, İtalya’da, Brezilya’da, Rusya’da ve birkaç ülkede vizyona girdi.

Daha vizyona girmeden IMDb’nin en üst sırasına yükselmeyi başarmış, Venedik Sinema Festivali’nde mükafatları ve müspet tenkitleri kapmıştı. Bugün birçok ülkede vizyona giren Joker hakkında ziyadesiyle meraklıysanız biraz da olsun merakınızı gidermek için sizlerle sinemaya gidenlerin yorumlarını paylaşıyoruz (Not: Berbat yorum bulamadık.):

“Başyapıt! Dilim tutuldu.”

“JOAQUIN PHOENIX SEN BİR EFSANESİN!”

“Tüm vakitlerin en büyük berbatı hakkında yapılan bir karakter çalışması. Tereddütsüz bugüne kadar gördüğüm en düzgün çizgi roman sineması (4/4).”

“JOKER – Batman serisinin ön sineması. Joker'in psikopat bir katile dönüşümünün art planı. Birinci sınıf performans. Akademi Mükafatı (Oscar) bu yıl Joaquin Phoenix için ayrılacak.”

“Joker'i izlemeye mutlaka bir daha gideceğim. Şimdiye kadar bir karaktere dair gördüğüm en karışık ve en titiz çalışma. Şunu unutmayın: 'Artık kimse kimseyi anlamaya çalışmıyor.' Herkesin bir kıssası vardır. Tek yapmanız gereken dinlemek ve bu hayatınızı kurtarabilir.”

“Joker sinemasından yeni çıktım ve nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum…. Bu sinema tam bir başyapıt. Endgame'le birlikte bu yıl çıkan en güzel sinemalardan biri.”

“Muhteşemlik abidesi! Joker'de her şey var. Sinema bir tecrübe. Sahneleri beni benden aldı! Sinemam tümündeki diyaloglar 10 sayfaya sığar. Sinemadaki asıl şey çekimler, tabirler, hareketler ve olağan ki, kahkaha. Joker mutlaka izlemeniz gereken bir sinema.”

“Nefesim tükendi. Joaquin, dahi sözü seni anlatmaya yetmez. Venedik'te 8 dakika alkışlanmak mı? Ben 20 dakika alkışlardım! Joker, kuşkusuz bu yıl sinemalarda gördüğüm en düzgün öykü. 'Artık kimse kimseyi anlamaya çalışmıyor.”

Joker nitekim mükemmel. Joaquin Phoenix'in performansı Oscar'ı hak ediyor. Sinema çok duygusal ve bana Stanley Kubric'in 'Otomatik Portakal' sinemasını andırıyor. Rahatsız edici ve bitmeyen toplumsal sıkıntıları anlatıyor. Bravo!!”

“Joker'i izledim. Sinema manyakça, duygusal, rahatsız edici, gerçekçi ve bitmek bilmeyen toplumsal problemleri anlatıyor. Joaquin nitekim harika. Ne aktör ama! Katiyetle Oscar'ı kazanacaktır. Kazanmaması şaşırtan olur. Bir başyapıt. Dipnot: Tekrar izleyeceğim.”

Filme Gitmeden Evvel isimli YouTube kanalı, Joker hakkında şöyle bir değerlendirmede bulundu:

Sosyal medyada baktığımız yorumlarda şu ana kadar rastgele bir olumsuz yoruma rastlayamadık, ki bu bizi daha da heyecanlandırıyor. Neyse ki bahsettiğimiz üzere sinema yarın ülkemizde gösterime giriyor. Eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam puan almış bir sinemaya gitmemek ayıp olur. Bu ortada sinemanın şimdiki IMDb puanının 9,4 olduğunu da hatırlatalım.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu