Sony yeni Spider-Man filmi için harekete geçti

Bilindiği üzere Marvel’ın tanınan harika kahramanlarından biri olan Spider-Man’in sinema hakları Sony Pictures’ın elinde. Hal bu türlü olunca, bu karakterin Marvel sinematik cihanına dahil edilme süreci epey sancılı geçmişti. Sonuç olarak Sony ve Disney anlaşmış ve biz de Spider-Man’i Marvel sinematik cihanında görme bahtına erişmiştik.

Sony yeni Spider-Man sineması için harekete geçti

Fakat Spider-Man Far From Home filmiden sonra Sony ve Disney ortasındaki ipler gerilmişti. Disney muahede koşullarının ağır olduğunu söyleyerek fesih yoluna gitmiş, Sony ise kaidelerin değişmeyeceğini belirtmişti.

İki taraf ortasında geçen sancılı sürecin akabinde muahede sağlanmış ve Sony, Spider-Man’in hem Marvel, hem de kendi sinematik cihanında uzunluk göstereceğini açıklamıştı.

Nitekim Spider-Man’in Sony’nin oluşturmaya çalıştığı sinematik kainatta ne vakit uzunluk göstereceği büyük merak konusuydu. Geçtiğimiz gün Sony’den beklenen açıklama geldi.

Sony Pictures’tan yapılan açıklamada 2021 yılında yeni bir Marvel sinemasının vizyona gireceği duyuruldu.

Bu duyurunun akabinde akla gelen birinci isim de haliyle Spider-Man oldu. Elbette Sony’nin büyük ilgi gören Venom’un devamını çekme ihtimali de epey yüksek. Ancak hangi sinema vizyona girerse girsin Peter Parker bu sinemalara bir formda dahil olacaktır. Elbette tekrar de bekleyip göreceğiz. Zira Disney’in de 2021 ya da 2022 yılında yeni bir Spider-Man sineması yayınlamak istediği biliniyordu.

Başa dön tuşu