Joker’in Açılış Haftası Gişesi Adalet Birliği’ni Yakaladı

DC cihanında tahminen en büyük tehdidi oluşturan makûs adam Joker değildir lakin en tanınan berbat adam mutlaka Joker’dir. Karakterin popülaritesini, Jared Leto’nun canlandırdığı versiyonuyla neredeyse kaybeden Warner Bros, Heath Ledger’dan sonra aradığı kanı Joaquin Phoenix ile bulmuşa benziyor. 

Ekim ayının şampiyonu Joker oldu

Joker sineması, gerisine büyük bir hayran kitlesi de alarak vizyona girdi. 4 Ekim’de beyaz perdeye merhaba diyen sinema, birinci hafta sonu gişesiyle Venom’a ilişkin olan ekim ayı en yeterli açılış rekorunu da eline geçirmişti. Sinema, birinci hafta sonu 93,5 milyon dolar gişeye ulaşmıştı.

Joker sineması artık, Warner Bros’un gelmiş geçmiş en güzel gişe yapan sinemalarından bir tanesi. Sinema, Adalet Birliği’nin ardında kaldı. Adalet Birliği, Joker’den sadece 300 bin dolar önde yer aldı. 

Joker sineması R olarak kategorize edildiği için sinemaya gitmek isteyen fakat yasal sonlara takılan pek çok izleyici de bulunuyor. Hatanın soytarı prensinin nasıl olup da bu hale geldiğini ince ince işleyen sinemanın DC’nin en büyük kahraman takımını geride bırakması pek çok kişiyi şaşırtmayacaktır. 

Joker'i Joker yapan şeyler

Filmin takımında Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Glenn Fleshler, Bill Camp, Shea Whigham ve Marc Maron üzere isimler de yer alıyor. Sinemanın direktör koltuğunda ise genelde güldürü yapıtlarıyla tanınan Todd Phillips yer alıyor. 

Joker sineması eleştirmenleri de ikiye bölmüş durumda. Büyük bir kesim sineması beğense de ortada sinemaya yönelik olumsuz tenkitler de yer alıyor. Joaquin Phoenix ise bu sinemanın bir üstün kahraman sineması olmadığını söylüyor. 

Joker sinemasının gişe başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sinema ne kadar başarılı olacak? Yorumlarda (lütfen spoiler içermeyecek şekilde) görüşlerinizi belirtebilirsiniz. 

Başa dön tuşu