Tüm zamanların en iyi 10 suikast filmi!

Wanted
kiralık katil olan babasının müsaadeden giden bir gencin öyküsünü anlatıyor. Şimdilerde Birleşmiş Milletler fahri elçisi olarak Ortadoğu’nun çorak topraklarında gezinen Angelina Jolie ve dudakları, Rus direktör Bekmambetov’un son projesi Wanted ile görücüye çıkıyor. Babasının kiralık katil olduğunu öğrenen ve onun müsaadeden gitmeye karar veren heyecanlı bir genç olan Wes, kendisine mesleğin inceliklerini öğretecek olan Fox ve Sloan isimli tecrübeli katiller hamiliğinde çalışmaya başlar.

John Wick
John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en pahalı varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Fakat meskenine dalan üç gangster onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha evvel birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer.

Leon
Sevginin Gücü, saf bir kız ve bir katilin öyküsünü anlatıyor. Onların birbirlerinden öteki kaybedecek hiçbir şeyleri yok. Erkek duygusuzca öldürüyor. Zayıf noktasını yalnızca 12 yaşındaki bir kız biliyor.12 yaşında New York’ta yaşayan Mathilda, üvey ailesinin yanında sevimsiz bir ömrü paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis için uyuşturucu saklamaktadır. Mathilda’yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir. Bir gün, tüm ailesinin katledeildiği vakit alışverişte olan Mathilda talih yapıtı hayatta kalır ve en çok gereksinimi olduğu sırada Léon’un dairesine saklanarak kendini kurtarır.

Sicario
Başrollerinde yıldız oyuncular Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jeffrey Donovan ve Jon Bernthal’in yer aldığı Sicario, ABD ve Meksika ortasında bulunan kanunsuz hudut kenti Suarez’de idealist bir FBI casusu olan Kate ve özel operasyon kuvveti vazifelilerinin uyuşturucu kartelleriyle gayret etmek için görevlendirilmelerini husus alıyor. Sicario, oyunu kurallarına nazaran oynamayan hatalılara ulaşmak için hudutları zorlayan soluk soluğa bir operasyonun kıssası. Sinematografik açıdan neredeyse kusursuz olan ve eleştirmenlerden tam not alan sinemanın direktörlüğünü Denis Villeneuve üstlenirken, senaryo koltuğunda Taylor Sheridan oturuyor.

Başa dön tuşu