Karakomik Filmler Açılış Haftasında Çakıldı

Cem Yılmaz’ın 2 sinema birden mantığıyla yaptığı yeni yapıtı Karakomik Filmler, Cem Yılmaz sinemaları göz önüne alındığında en berbat açılış yapan 2. film oldu. Sineması izleyen kişi sayısı açılışta 276.086’da kalırken Karakomik Sinemalar, sırf Hokkabaz sinemasını geride bırakabildi. 

Cem Yılmaz’ın A.R.O.G filmi açılış haftasında 816 binden fazla biletli seyirci tarafından izlenirken Pek Yakında filmi 398 bin, Ali Baba ve 7 Cüceler ise 539 bin seyirci tarafından izlendi. 

Karakomik Filmler’in konsepti, izlenme sayısını etkiliyor:

Genel olarak yorumlara baktığımızda seyirciler, iki farklı sineması bir ortada görmeyi pek de olağan karşılamadı. Bir de bizim ülkemizde kara mizah pek de tutmayan bir tıp. Bu durum, tenkitlere de yansımış durumda. Olağanda Cem Yılmaz sinemaları, büyük övgü alırken bu üretimde tenkitler, ikiye ayrılmış durumda. 

Gişenin başkanı: 7. Koğuştaki Mucize 

Amerikalı oyuncu Robert Downey Jr.’ın Tropik Fırtına sinemasında de söylediği “Asla eksiksiz aptalı oynama” teorisini destekleyen şekilde başrolünde Aras Bulut İynemli’nin yer aldığı 7. Koğuştaki Mucize isimli sinema, bu haftayı tepede kapattı. Yerli izleyicide Babam ve Oğlum sineması üzere bir tesir yaratan sinema, uzun müddet tepeyi bırakmayacak üzere gözüküyor. (Orijinali bir Kore sineması olan 7 Beonbangui Seonmul sineması ve bu, tekrar çekim.)

Gişede Joker sineması ile Kral Şakir Korsanlar Diyarı da bu hafta önemli sayıda seyirci çeken imaller ortasında yer aldı. Önümüzdeki periyotta Karakomik Filmler'in gişesinde neler yaşanacağını daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu