Karakomik Filmler’i İzleyenlerden Gelen İlk Yorumlar

Geçtiğimiz ay yayınlanan fragmanlarıyla izleyicilerde büyük bir heyecan uyandıran Karakomik Sinemalar, sonunda bugün vizyona girdi. Komedisiyle ve kişiliğiyle ülkemizde hayli sevilen isimlerden olan Cem Yılmaz’ın yeni üretimini izleyenler, toplumsal medyada sinema hakkında hem olumlu hem olumsuz çok sayıda tenkit yaptı.

Cem Yılmaz’ın senaristliğini ve başrolünü üstlendiği Karakomik Sinemalar; Kaçamak ve 2 Ortada olmak üzere iki orta metrajlı imal olarak bugün izleyicileriyle buluştu. Sinema, Cem Yılmaz’ın her imalinde olduğu üzere oyuncu takımıyla da izleyenlerini sevindiriyor ancak sineması izleyenler, büyük görüş ayrılıkları yaşıyor.

Karakomik Filmler'e toplumsal medyadan gelen birinci yorumlar:

Film, toplumsal medyada izleyicilerinden olumlu tenkitler alıyor alsa da sineması beğenmeyenler de yok değil. Birçok insan, sinemanın Cem Yılmaz kalitesinde olmadığını savunuyor ve beğenmediklerini söylüyor.

G.O.R.A., A.R.O.G, Hokkabaz ve Av Mevsimi üzere sinemalarda emeği geçen Cem Yılmaz’ın yeni sineması için beklentiler oldukça yüksekti. Münasebetiyle olumsuz tenkitlerin birçok Cem Yılmaz’ın yeni sinemasının eski sinemalarına nazaran çok daha düşük düzeyde olduğu tarafındaydı fakat Cem Yılmaz’ın sinemalarında yaptığı göndermeler ve betimlemeler övülmeye devam ediliyor.

Karakomik Filmler’in birinci sineması olan Kaçamak, birlikte baş dağıtmak isteyen bir küme erkeğin kaldığı otelde geçiyor. Kıssa genel olarak bu erkeklerin kaldığı otele yakın bir toprağa inen uzaylılarla yaşanılanları ele alıyor.

İkinci sinema olan 2 Ortada sineması ise fragmanda birinci sinemaya nazaran daha dramatik bir izlenim bırakıyordu. Sinemanın tüm kıssası bir otomobilli vapurda geçiyor ve oyuncu takımı da Kaçamak sineması kadar güçlü.

Film hakkında bu kadar büyük görüş ayrılıkları bulunuyorken kesin bir fikre kapılmamanız en düzgünü olacaktır. Sonuçta her sinemadan beklenen şeyler ve alınan zevk bireyden bireye nazaran değişiyor. Bu yüzden bizce sineması kendi gözlerinizle görmeden genel bir fikre kapılmayın. Siz de Cem Yılmaz'ın yeni üretimini izlediyseniz aşağıdaki kısımdan yorum yaparak görüşünüzü belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu